Tour de Suisse 2017. Jan Hirt na czele CCC Sprandi Polkowice

kolarze CCC Sprandi na trasie 2. etapu Corsa Rosa

Czech Jan Hirt poprowadzi polski zespół CCC Sprandi Polkowice na trasie czerwcowego wyścigu Tour de Suisse (10-18 czerwca).

26-latek, zwycięzca ubiegłorocznego Tour of Austria i 12. kolarz tegorocznego Giro d'Italia, na szwajcarskich szosach w ostatnich dwóch edycjach dobrze radził sobie na górskich etapach do Sölden, dwukrotnie meldując się wśród najlepszych wspinaczy wyścigu.

Tour de Suisse to wyścig, w którym w przeszłości ze świetnej strony pokazywał się Jan Hirt. Tamtejsze podjazdy bardzo mu odpowiadają i liczymy, że ponownie będzie wspinał się z najlepszymi

– zapowiada przed startem dyrektor sportowy zespołu Piotr Wadecki.

Pomimo tego, że Jan ma za sobą długie i męczące Giro d’Italia, powinien być w dobrej dyspozycji. We Włoszech Czech rozkręcał się z każdym kolejnym etapem, forma szła we właściwym kierunku i był coraz mocniejszy. Po krótkim odpoczynku i skutecznej regeneracji powinien być zatem gotowy do rywalizacji na wysokim poziomie. Dwie czasówki mogą mu utrudnić walkę o klasyfikację generalną, ale z pewnością spróbujemy powalczyć o sukces etapowy.

Hirta w górskich przeprawach wspierać mają Austriak Felix Grosschartner oraz Białorusin Branislau Samoilau.

Największy szwajcarski wyścig rozpocznie się 10 czerwca jazdą indywidualną na czas w Cham. Kolarze podczas 10 dni zmagań pokonają cztery górskie etapy, w tym trzy zakończone na podjazdach, a także finałowy odcinek jazdy indywidualnej na czas.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Tour de Suisse (10-18.06): Jan Hirt, Felix Grossschartner, Branislau Samoilau, Simone Ponzi, Adrian Kurek, Jakub Kaczmarek, Leszek Pluciński i Jonas Koch.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. Władysław Dar

    8 czerwca 2017, 11:12 o 11:12

    Hirt przydałby się Majce tylko który jest teraz lepszy ?

  2. Marzena Rabęda

    8 czerwca 2017, 11:47 o 11:47

    Hirt pięknie na Giro

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: