Tour de Suisse 2017. Pantano i Degenkolb na czele Trek-Segafredo

Jarlinson Pantano napędza grupę

Dla Jarlinsona Pantano oraz Johna Degenkolba Tour de Suisse (10-18 czerwca) będzie ostatnim etapem przygotowań przed lipcowym Tour de France.

Pantano będzie jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w wyścigu dookoła Szwajcarii. W roku ubiegłym Kolumbijczyk zajął tam 4. miejsce oraz wygrał ostatni etap z metą w Davos. Ten sezon zawodnik Trek-Segafredo podporządkowuje występowi na Tour de France, gdzie będzie głównym pomocnikiem Alberto Contadora.

Mistrz Kolumbii w jeździe indywidualnej na czas w debiutanckim sezonie w barwach Trek-Segafredo póki co sumiennie pracuje na “El Pistolero”, pomagając mu na każdym wyścigu etapowym i pokazując, że ubiegłoroczna wygrana etapowa podczas “Wielkiej Pętli” nie była przypadkiem.

Na etapach pagórkowatych walczyć będzie John Degenkolb, który w tym sezonie zwyciężył na trasie Dubai Tour oraz stawał na podium etapów Volta ao Algarve i dwukrotnie Paryż-Nicea. Kilka tygodni temu “Dege” zajął 3. miejsce w klasyku Eschborn-Frankfurt. Na trasie Tour de Suisse Niemiec będzie starał się znaleźć formę, która pozwoli mu walczyć o swoje pierwsze zwycięstwo etapowe w “Wielkiej Pętli”.

Tegoroczny wyścig dookoła Szwajcarii liczy łącznie 9. etapów. Degenkolb powalczy na etapach płaskich – drugim, trzecim i ósmym, natomiast Pantano swoich sił szukać będzie na etapach z metą na podjeździe – czwartym, piątym, szóstym i siódmym. Dodatkowo na prologu oraz etapie jazdy indywidualnej na czas jednym z głównych faworytów będzie Mathias Brändle.

Skład Trek-Segafredo na Tour de Suisse 2017: Jarlinson Pantano, Mathias Brändle, John Degenkolb, Fabio Felline, Gregory Rast, Boy van Poppel, Koen de Kort i Kiel Reijnen.