Tour de Suisse 2017. Ion Izagirre liderem Bahrain-Merida

kolarze Bahrain-Merida

28-letni Ion Izagirre poprowadzi drużynę Bahrain-Merida na trasie 81. edycji Tour de Suisse (10-19 czerwca).

Hiszpan do szwajcarskiej etapówki przystępuje z zamiarem poprawienia 2. lokaty w klasyfikacji generalnej z ubiegłego sezonu. Wtedy o 12 sekund  pokonał go Miguel Angel Lopez (Astana), który w tym sezonie prawdopodobnie również stanie na starcie Tour de Suisse. Dodatkowo, w roku 2016 mistrz Hiszpanii w jeździe indywidualnej na czas wygrał etap w tej specjalności w Davos.

W tym sezonie Izagirre pokazał się z dobrej strony na innej szwajcarskiej etapówce - Tour de Romandie - gdzie zawodnik Bahrain-Merida zajął 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. Na początku kwietnia zajął on również dobre 3. miejsce w Vuelta al Pais Vasco oraz 7. w Paryż-Nicea.

Oprócz Izagirre w składzie Bahrain-Merida znalazł się także Niccolo Bonifazio. Młody włoski sprinter ma już na koncie kilka etapowych skalpów, takich jak: etap Tour de Pologne (2016), drugie miejsce na etapie Paryż-Nicea (2016) czy 5. pozycja na klasyku Mediolan-San Remo.

Wyścig Dookoła Szwajcarii to ostatnie duże przetarcie przed Tour de France. W programie tegorocznej edycji znalazły się m.in. trzy górskie finisze i dwa odcinki jazdy indywidualnej na czas.

Skład Bahrain-Merida na Tour de Suisse 2017:  Valerio Agnoli, Niccolò Bonifazio, Ondrej Cink, Ivan Cortina, Enrico Gasparotto, Tsgabu Grmay, Ion Izagirre i Javier Moreno.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Grzegorz Rtedyfft

    6 czerwca 2017, 19:03 o 19:03

    Gość ma papiery na wysokie toury, ale wysokie góry mogą go zabić.. Narodzi się nowy. Kiedyś Vuelta będzie pod Ion Dżona i powalczy z Miguelem Angelem Lopezem o wygraną

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: