PZKol z pieniędzmi na modernizację welodromu w Pruszkowie

logo Polskiego Związku Kolarskiego

Polski Związek Kolarski (PZKol) otrzyma ponad 1,5 miliona złotych od Ministerstwa Sportu i Turystyki na modernizację toru kolarskiego w Pruszkowie. 

Pieniądze będą pochodzić od rządowego Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Łącznie na realizację wszystkich projektów przeznaczono ponad 82 miliony złotych, z czego dokładnie 1 624 900 zł trafi na konto PZKolu. Wniosek dotyczący modernizacji BGŻ BNP Paribas Areny był w gronie czterdziestu procent tych, które zostały pozytywnie zaopiniowane przez specjalną komisję.

To nasz ogromny sukces. Dzięki otrzymanemu wsparciu będziemy w stanie przeprowadzić większość niezbędnych modernizacji na naszym obiekcie. Decyzja ta cieszy mnie tym bardziej, gdyż w końcu zaczynamy szukać pieniędzy w różnych programach i jak widać skutecznie

- powiedział w komunikacie prasowym prezez PZKol, Dariusz Banaszek.

W sezonie 2017/2018 Pruszków będzie gospodarzem pierwszej rundy Torowego Pucharu Świata. Impreza, zaplanowana na 4-5 listopada tego roku, zadebiutuje w Polsce. Z kolei istnieje możliwość, że w 2019 roku pod Warszawą odbędą się Torowe Mistrzostwa Świata. To z kolei byłaby druga edycja światowego czempionatu, która odbyła się w naszym kraju - pierwsza miała miejsce w 2009 roku, rok po oddaniu welodromu do użytku.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: