Criterium du Dauphine 2017. Daniel Martin liderem Quick-Step Floors

Chris Froome, Romain Bardet i Daniel Martin na podium Criterium du Dauphine 2016

Daniel Martin poprowadzi drużynę Quick-Step Floors do zwycięstwa na trasie 69. edycji Criterium Dauphine (4-11 czerwca).

Irlandczyk po bardzo obiecującej pierwszej fazie sezonu w “Delfinacie” będzie próbował poprawić 3. miejsce z ubiegłego sezonu.

Martin w tym sezonie wygrał etap na Vuelta ao Algarve (2.HC) oraz zajął 6. miejsce w klasyfikacji generalnej tego wyścigu. W marcu 30-latek zajął 3. miejsce na Paryż-Nicea oraz ukończył na 6. miejscu Vuelte a Catalunya. W kwietniowych klasykach stawał na drugim stopniu podium La Fleche Wallone oraz Liege-Bastogne-Liege, natomiast Amstel Gold Race nie ukończył.

W ubiegłym sezonie podczas Criterium du Dauphine kolarz belgijskiej ekipy zajął 3. miejsce, ustępując o 19 sekund Romainowi Bardetowi oraz Chrisowi Froome’owi. Cała trójka pojawi się na stracie tegorocznej edycji “Delfinatu”.

Criterium du Dauphine ma być dla podopiecznego Patricka Lefevere’a przetarciem przed lipcowym Tour de France, na którym Irlandczyk będzie chciał poprawić 9. miejsce w klasyfikacji generalnej z roku ubiegłego oraz powalczyć o zwycięstwa etapowe.

Skład Quick-Step Floors na Criterium du Dauphine 2017: Daniel Martin, Julien Vermote, Martin Velits, Maximiliano Richeze, Enric Mas, Petr Vakoc, Eros Capecchi, Tim Declerq.