Giro d'Italia 2017. Bob Jungels: "to była pasjonująca walka"

Bob Jungels

Bob Jungels, po wyrównanej walce z Adamem Yatesem, po raz drugi zwyciężył w klasyfikacji młodzieżowej Giro d'Italia. 

Do finałowej czasówki w białym trykocie lidera rankingu przystąpił Brytyjczyk. Jego przewaga nad 24-letnim zawodnikiem Quick-Step Floors wynosiła 28 sekund, lecz na trasie etapu to  Luksemburczyk zanotował wyraźnie lepszy czas.

Dzięki temu Jungels wskoczył na ósme miejsce w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając Yatesa i tym samym triumfował w rankingu zawodników mających 25 lat lub mniej. Po drodze zanotował również sukces etapowy, zwyciężając na piętnastym odcinku, prowadzącym do Bergamo.

Walka o białą koszulkę była bardzo ciekawa, obaj mieliśmy i dobre i słabe etapy. Cieszę się jednak, że to ja pokazałem klasę i ponownie wygrałem

- powiedział Jungels.

Poza sukcesem Luksemburczyka drużyna Quick-Step Floors "zdobyła"  koszulkę najlepiej punktującego zawodnika, za sprawą Fernando Gavirii oraz zwyciężyła w jednej z dwóch klasyfikacji drużynowych.

Nie ma słów do opisania mojej dumy z pracy chłopaków. Przez trzy tygodnie byli tam, gdzie powinni i dzięki nim osiągnąłem swoje cele. Ukończyliśmy rywalizację w dziewiątkę, co pokazuje, że jesteśmy grupą naprawdę wysokiej jakości. Cały wyścig był wyjątkowo trudny. Wracając do mnie, ta biała koszulka i ósme miejsce w "generalce" są wynikami, które mnie motywują do dalszej pracy

- dodał 24-latek.

Podczas 100. edycji Giro d'Italia Jungels przez pięć dni jechał w różowym trykocie lidera, który zdobył po etapie prowadzącym na Etnę, a "stracił" podczas wspinaczki na Blockhaus. W ostatecznym rozrachunku jego strata do triumfatora całej imprezy, Toma Dumoulina, wyniosła 7 minut i 4 sekundy.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. rob

    29 maja 2017, 22:47 o 22:47

    Bob jest przyszłością tej dyscypliny. Poprawa jazdy w górach przyjdzie za 2 trzy lata. I wtedy bedzie szansa walki o zwycięstwo....

  2. Władysław Dar

    30 maja 2017, 18:44 o 18:44

    Ostatni tydzień był zajmujący.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: