Giro d’Italia 2017: etap 21 – przekroje/mapki

Profil 21. etapu Giro d'Italia 2017Zapowiedź 21. etapu Giro d’Italia. 28 maja: Monza – Mediolan (29,3 km; jazda indywidualna na czas) (**).

Wymarzone pożegnanie z 100. wydaniem Giro d”Italia. Jazda indywidualna na dystansie 30 kilometrów z wyścigowego toru Monza do centru Mediolanu. Emocje sięgną zenitu, gdyż czołowa czwórka wyścigu mieści się w niespełna minucie. Wszystko jeszcze może się zdarzyć.

Trasa jest zasadniczo płaska, a między umiejscowionymi na 9 i 18 kilometrze pomiarami czasu wykazuje tendencję spadkową. Taki układ sprzyja zawodnikom specjalizującym się w jeździe na czas i potrafiących rozwijać spore prędkości na długich prostych.

162  QUINTANA Nairo           16.56

Początek transmisji w stacji Eurosport: 14:00.

33 Comments

1. Władysław Dar

28 maja 2017, 07:10 o 07:10

W tym układzie dużo bo każdy będzie szedł w trupa. Zmęczenie też będzie miało wpływ na wynik i jak zwykle trochę szczęścia. Jeden kapeć i po sprawie. Stawiam jednak na Toma choć Quintana z tym swoim 56/16yeż może nieźle jechać.

• Michal Daniel Skorski

28 maja 2017, 11:45 o 11:45

56/12 i młynek w nogach, ale Tom zamontował 58 😜

• Władysław Dar

28 maja 2017, 13:38 o 13:38

Ostatnio wybrał 56/16 żeby łańcuch szedł idealnie prosto z blatem . To miało dać jakieś sekundy. Dzisiaj chyba trzeba twardziej.

28 maja 2017, 07:53 o 07:53

Wszystko co najlepsze właśnie przed nami. Niestety Nairo nie ma 3 minut przewagi nad Tomem, nie ma minuty nad Nibalim i Pinotem, jeśli powieje lekki wiaterek jego marzenia o zwycięstwie pryska jak bańka mydlana.

5. rafalr

28 maja 2017, 08:49 o 08:49

Zaskoczenia raczej nie bedzie – Domulin wygra swoj pierwszy wielki tour 🙂

6. Marcin Matuszkiewicz

28 maja 2017, 08:55 o 08:55

Gdy rywalizujesz z takim czasowcem jak Dumoulin i masz tylko 53 sekundy przewagi to tak jakbyś nic nie miał 🙂 Quintana się nie obroni, Nibali nie ma szans Tom wygra na pewno, a jedyne co może mu przeszkodzić to defekt

28 maja 2017, 07:22 o 07:22

Oglądałem to Giro jednym okiem. Jestem za Tomem. Największe straty zanotował z powodu przerwy toaletowej, a tak to jechał na remis/minimalizację strat. A panowie Quintana i Nibali sobie winni, że nie byli mocniejsi w górach.

• Jacek Kmieć

28 maja 2017, 08:29 o 08:29

Moze byli 🙂 Ale ciagle patrzyli na siebie i nie podejmowali ryzyka. Pewnie caly czas gdzies chodzilo im po glowie ze to oni to wygraja a Tom odpadnie na jakiejs gorze na 4-5minut

• Michał Żurawski

28 maja 2017, 09:04 o 09:04

Spodziewałem się tego samego. Chociaż, dzięki temu oglądaniu się mamy emocje do samego końca. 🙂

9. Mrq

28 maja 2017, 09:24 o 09:24

Niewykluczone że Quintana spadnie nawet z podium

10. Jacek Kmieć

28 maja 2017, 07:25 o 07:25

Mało/Dużo ależ emocji na ostatni etap 🙂 Zamiast picia wina na etapie pokojowym i oglądania mało ciekawych 100km miłości. Dziś 6 ludzi wypruje żyły by zawalczyć o podium Giro d’Italia. Każdy pojedzie poza granicę swoich normalnych możliwości 😉

11. Łukasz Myszka

Zależy czy jesteś kintana czy dimulenem.

12. Jerzy Sz

28 maja 2017, 07:28 o 07:28

Mało.

13. Mariusz Kowalczyk

28 maja 2017, 07:35 o 07:35

Pierwszy Tomek drugi Nibali a Quentina 4/ 5.

• Łukasz Paradowski

28 maja 2017, 08:20 o 08:20

Nie ma szans żeby Nibali był drugi. Pinot za Dimoulinem

• Łukasz Orłowski

28 maja 2017, 10:20 o 10:20

Nibali tą pierwszą czasówke lepiej pojechał od Pinot.

14. Andrzej Jakubaszek

28 maja 2017, 07:39 o 07:39

Tom pokona rywali

15. Janek Zdunek

28 maja 2017, 07:49 o 07:49

Dużo.Trasa przyjemna .Nairo spokojnie sie obroni .

16. Piotr Szymański

28 maja 2017, 07:57 o 07:57

Zdecydowanie za mało, trasa dedykowana dla dobrego czasowca, 30km na pełen ogień, Tom zdecydowanym faworytem. Jedyne co go może pokonać to jego własne zmęczenie, ale wszyscy są już zmęczeni. Ja osobiście stawiam na Thibou!!! Ale mózg podpowiada Tom’a.

17. Wojciech Zieleziński

28 maja 2017, 08:01 o 08:01

Nibali wygra.

18. Sławek

28 maja 2017, 11:04 o 11:04

Giro jest jak zwykle ciekawe. Ponownie decydują sekundy. Stawiam na Toma. Ostatnio kolarze jeżdżący dobrze na czas są dyskryminowani przez organizatorów!