Tour des Fjords 2017: etap 2. Sukces Roosena, wysoko Pluciński

Timo Roosen

Timo Roosen (LottoNL-Jumbo) po solowej akcji triumfował na drugim etapie Tour des Fjords.

24-letni Holender zaatakował 33 kilometry przed metą, wyprzedzając u celu grupę pościgową o 3 sekundy.

Drugim miejscem musiał się zadowolić Edvald Boasson Hagen (Dimension Data), a podium uzupełnił August Jensen (Team Coop).

Nowym liderem został zwycięzca pierwszego odcinka Dries Van Gestel (Sport Vlaanderen - Baloise).

W czołowej grupie zameldował się Leszek Pluciński (CCC Sprandi Polkowice), awansując na 11. miejsce w "generalce".

Wyniki 2. etapu Tour des Fjords 2017 (2.1), Gulen - Norheimsund (185,1 km):

  1 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                 4:45:06
  2 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data              00:03
  3 August Jensen (Nor) Team Coop
  4 Kasper Asgreen (Den) Team Veloconcept
  5 Bjorn Tore Hoem (Nor) Joker-Icopal
  6 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
  7 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
  8 Jeroen Meijers (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
  9 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
 10 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 11 Wilmar Andres Paredes Zapata (Col) Manzana Postobon
 12 Andreas Vangstad (Nor) Team Sparebanken Sor
 13 Jonas Vingegaard Rasmussen (Den) Coloquick - Cult
 14 Pieter Weening (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
 15 Eliot Lietaer (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 16 Carl Fredrik Hagen (Nor) Joker-Icopal
 17 Lars Boom (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     00:07
 18 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                     00:09
 19 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 20 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                02:21
 21 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 22 Torkil Veyhe (Den) Coloquick - Cult
 23 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Riwal Platform 
 24 Audun Brekke Flotten (Nor) Uno - X Hydrogen 
 25 Jesper Schultz (Den) Coloquick - Cult
 26 Jonas Abrahamsen (Nor) Uno - X Hydrogen
 27 Niklas Eg (Den) Team Veloconcept
 28 Asmund Romstad Lovik (Nor) Team Fixit.no
 29 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 30 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo
 31 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy
 32 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon
 33 Chris Anker Sörensen (Den) Riwal Platform Cycling Team
 34 Bj?rnar Vevatne ?verland (Nor) Team Fixit.no           04:25
 35 Jarl Salomein (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise         04:27
 36 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 37 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros      05:22
 38 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 39 Hector Saez Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 40 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
 41 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert         08:54
 42 Trond Hakon Trondsen (Nor) Team Sparebanken Sor        09:34
 43 Jon Irisarri Rincon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA       11:56
 44 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert           12:23
 45 Benjamin Perry (Can) Israel Cycling Academy
 46 Mads Baadsgaard Rahbek (Den) Team Veloconcept
 47 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data
 48 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy
 49 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 50 Andre Looij (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij        13:59
 51 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
 52 Jappe Jaspers (Bel) Veranda's Willems Crelan
 53 Torjus Sleen (Nor) Uno - X Hydrogen Development Team
 54 Andreas Erland (Nor) Team Sparebanken Sor
 55 Ole Andre Austevoll (Nor) Team Coop
 56 Marius Bl?lid (Nor) Team Fixit.no
 57 Kristian Kulset (Nor) Uno - X Hydrogen Development Team
 58 Erik Sandersson (Swe) Team Tre Berg - Postnord
 59 Markus Hoelgaard (Nor) Joker-Icopal
 60 Lindsay De Vylder (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 61 Ken Eikeland (Nor) Team Fixit.no
 62 Kim Magnusson (Swe) Team Tre Berg - Postnord
 63 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
 64 ?yvind Lukkedal (Nor) Team Coop
 65 Steven Lammertink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 66 Isac Lundgren (Swe) Team Tre Berg - Postnord
 67 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 68 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert
 69 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice
 70 Jakub Kaczmarek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 71 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker-Icopal
 72 Amund Grondahl Jansen (Nor) Team LottoNl-Jumbo
 73 Mark Sehested Pedersen (Den) Team Veloconcept
 74 Zico Waeytens (Bel) Team Sunweb
 75 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data                   15:05
 76 Ole Forfang (Nor) Joker-Icopal                         16:11
 77 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb
 78 Richard Larsen (Swe) Team Tre Berg - Postnord
 79 Eirik Bruland (Nor) Team Sparebanken Sor
 80 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Joker-Icopal
 81 Havard Jorbekk Blikra (Nor) Team Coop
 82 Rasmus Wallin (Den) Coloquick - Cult
 83 Christophe Prémont (Bel) Veranda's Willems Crelan
 84 Andreas Hyldgaard Jeppesen (Den) Team Veloconcept
 85 Petter Theodorsen (Nor) Team Sparebanken Sor
 86 Rasmus Mygind (Den) Riwal Platform Cycling Team
 87 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 88 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 89 Matti Manninen (Fin) Team Fixit.no
 90 Patrick Clausen (Den) Riwal Platform Cycling Team
 91 Rune Almindso Andersen (Den) Coloquick - Cult
 92 Torstein Traeen (Nor) Uno - X Hydrogen Development Team
 93 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb
 94 Dylan Page (Swi) Caja Rural-Seguros RGA                19:24
 95 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) Manzana Post     20:08
 96 Hernando Bohorquez Sanchez (Col) Manzana Postobon
 97 Michael Carbel Svendgaard (Den) Team Veloconcept
 98 Christian Moberg Jörgensen (Den) Coloquick - Cult
 99 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
100 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
101 Philip Lindau (Swe) Team Coop
102 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy
103 Otto Vergaerde (Bel) Veranda's Willems Crelan
104 Joakim Kjemhus (Nor) Team Coop
105 Juan Pablo Villegas Cardona (Col) Manzana Postobon
106 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana Postobon
OTL Sondre Kristiansen (Nor) Uno - X Hydrogen Developm     25:42
OTL Jan William Jensen (Nor) Team Fixit.no                 28:57
OTL Niklas Gustavsson (Swe) Team Tre Berg - Postnord
OTL Jesper Morkov (Den) Riwal Platform Cycling Team
DNF Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
DNF Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems Crelan
DNF Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Andreas Stokbro (Den) Riwal Platform Cycling Team

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise    9:20:12
  2 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   00:24
  3 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data              00:31
  4 August Jensen (Nor) Team Coop                          00:36
  5 Kasper Asgreen (Den) Team Veloconcept                  00:40
  6 Andreas Vangstad (Nor) Team Sparebanken Sor
  7 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
  8 Eliot Lietaer (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
  9 Bjorn Tore Hoem (Nor) Joker-Icopal
 10 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
 11 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 12 Carl Fredrik Hagen (Nor) Joker-Icopal
 13 Wilmar Andres Paredes Zapata (Col) Manzana Postobon
 14 Jonas Vingegaard Rasmussen (Den) Coloquick - Cult
 15 Jeroen Meijers (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
 16 Pieter Weening (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
 17 Lars Boom (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     00:44
 18 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise         00:46
 19 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 20 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy              02:15
 21 Torkil Veyhe (Den) Coloquick - Cult                    02:29
 22 Niklas Eg (Den) Team Veloconcept                       02:58
 23 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon
 24 Audun Brekke Flotten (Nor) Uno - X Hydrogen 
 25 Jonas Abrahamsen (Nor) Uno - X Hydrogen 
 26 Jesper Schultz (Den) Coloquick - Cult
 27 Asmund Romstad Lovik (Nor) Team Fixit.no
 28 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo
 29 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Riwal Platform 
 30 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 31 Chris Anker Sörensen (Den) Riwal Platform 
 32 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 33 Bj?rnar Vevatne ?verland (Nor) Team Fixit.no           05:02
 34 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty - Groupe Gobert           05:04
 35 Jarl Salomein (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 36 Hector Saez Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA        05:28
 37 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy          05:59
 38 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 39 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 40 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                06:32
 41 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert         09:31
 42 Trond Hakon Trondsen (Nor) Team Sparebanken Sor        10:11
 43 Jon Irisarri Rincon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA       12:33
 44 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert           13:00
 45 Benjamin Perry (Can) Israel Cycling Academy
 46 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 47 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy
 48 Mads Baadsgaard Rahbek (Den) Team Veloconcept
 49 Andre Looij (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij        14:36
 50 Lindsay De Vylder (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 51 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice
 52 Amund Grondahl Jansen (Nor) Team LottoNl-Jumbo
 53 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
 54 Andreas Erland (Nor) Team Sparebanken Sor
 55 Ken Eikeland (Nor) Team Fixit.no
 56 Isac Lundgren (Swe) Team Tre Berg - Postnord
 57 Zico Waeytens (Bel) Team Sunweb
 58 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert
 59 Torjus Sleen (Nor) Uno - X Hydrogen Development Team
 60 Marius Bl?lid (Nor) Team Fixit.no
 61 Kim Magnusson (Swe) Team Tre Berg - Postnord
 62 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker-Icopal
 63 Erik Sandersson (Swe) Team Tre Berg - Postnord
 64 Mark Sehested Pedersen (Den) Team Veloconcept
 65 Markus Hoelgaard (Nor) Joker-Icopal
 66 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
 67 ?yvind Lukkedal (Nor) Team Coop
 68 Jakub Kaczmarek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 69 Steven Lammertink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 70 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 71 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data                 14:46
 72 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data                   15:39
 73 Kristian Kulset (Nor) Uno - X Hydrogen Development     15:56
 74 Jappe Jaspers (Bel) Veranda's Willems Crelan           16:22
 75 Ole Forfang (Nor) Joker-Icopal                         16:42
 76 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb                        16:48
 77 Patrick Clausen (Den) Riwal Platform Cycling Team
 78 Rasmus Wallin (Den) Coloquick - Cult
 79 Richard Larsen (Swe) Team Tre Berg - Postnord
 80 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 81 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Joker-Icopal
 82 Andreas Hyldgaard Jeppesen (Den) Team Veloconcept
 83 Matti Manninen (Fin) Team Fixit.no
 84 Rasmus Mygind (Den) Riwal Platform Cycling Team
 85 Petter Theodorsen (Nor) Team Sparebanken Sor
 86 Christophe Prémont (Bel) Veranda's Willems Crelan      18:34
 87 Dylan Page (Swi) Caja Rural-Seguros RGA                20:01
 88 Eirik Bruland (Nor) Team Sparebanken Sor               20:22
 89 Rune Almindso Andersen (Den) Coloquick - Cult
 90 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb
 91 Ole Andre Austevoll (Nor) Team Coop                    20:27
 92 Michael Carbel Svendgaard (Den) Team Veloconcept       20:45
 93 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) Manzana Postobon
 94 Joakim Kjemhus (Nor) Team Coop
 95 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy
 96 Juan Pablo Villegas Cardona (Col) Manzana Postobon
 97 Hernando Bohorquez Sanchez (Col) Manzana Postobon
 98 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 99 Otto Vergaerde (Bel) Veranda's Willems Crelan
100 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana Postobon
101 Havard Jorbekk Blikra (Nor) Team Coop                  21:11
102 Christian Moberg Jörgensen (Den) Coloquick - Cult      22:05
103 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice             22:37
104 Torstein Traeen (Nor) Uno - X Hydrogen Development     22:39
105 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy                 26:34
106 Philip Lindau (Swe) Team Coop                          26:36

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: