Tour of California 2017. George Bennett: “chcę wykorzystać to zwycięstwo”

George Bennett

Dzięki zwycięstwu w Tour of California George Bennett został pierwszym nowozelandzkim triumfatorem wyścigu z cyklu UCI WorldTour.

Większość swojej przewagi 27-latek uzyskał podczas piątkowej czasówki przy jeziorze Big Bear, na której wykręcił czwarty czas. W powiązaniu z dobrymi miejscami na górskich etapach oznaczało to, że po sześciu etapach to właśnie kolarz LottoNL-Jumbo objął koszulkę lidera. Skutecznie wybronił ją na finałowym etapie prowadzącym do Pasadeny i odniósł zwycięstwo w całym wyścigu.

Byłem pewny, że wygram dopiero, gdy od mety dzieliły nas trzy kilometry. Presja była ogromna, ale chłopaki pracowali wspaniale, kręcili wspaniale i to im zawdzięczam ten sukces

– podkreślił kolarz z Nelson.

Dla dziesiątego kolarza ubiegłorocznego Vuelta a Espana jest to pierwsze zwycięstwo w profesjonalnym peletonie, w którym ściga się od 2012 roku. Dotychczas w tym sezonie ukończył Abu Dhabi Tour na siódmym miejscu, a w Volta a Catalunya został sklasyfikowany na dziewiątej pozycji.

Chcę wykorzystać to zwycięstwo, ma ono dla mnie ogromne znaczenie. Chciałbym to powtórzyć w Europie

– zapowiedział Bennett.

Na ostatnim, siódmym etapie Amgen Tour of California 2017 triumfował Evan Huffman, popisując się najlepszym finiszem spośród uciekinierów. W klasyfikacji generalnej Nowozelandczyk o 35 sekund wyprzedził Rafała Majkę (Bora-hansgrohe) i o 36 sekund pokonał Andrew Talansky’ego (Cannondale-Drapac).