Giro d’Italia 2017. Dider, Nizzolo i Haas poza wyścigiem

Dwóch kolarzy Trek-Segaredo – Giacomo Nizzolo i Laurent Dider – wycofało się z 100. edycji Giro d’Italia. Do tego grona dołączył także kolarz Dimension Data – Nathan Haas.

Dwukrotny zwycięzca klasyfikacji punktowej Giro d’Italia został zmuszony do opuszczenia wyścigów. Mistrz Włoch od grudnia zmaga się z kontuzją kolana, która utrudniła jego przygotowania tego sezonu. Dla Nizzolo pierwszym startem był wyścig Tour of Croatia. Następnie przystąpił do Giro d’Italia i uplasował się na 3. miejscu podczas trzeciego etapu imprezy.

Z kontuzją kolana zmaga się także kolega klubowy Nizzolo – Laurent Didier. Luksemburczyk ucierpiał w kraksie podczas 11. etapu. Uskarżał się na ból lewego kolana i był niezdolny do kontynuowania wyścigu.

Kolejnym zawodnikiem, który opuścił Giro d’Italia jest Nathan Haas. Australijczykowi dobrze szło na początku wyścigu, ale dla będącego w formie od stycznia zawodnika trzytygodniowy wyścig okazał się o 10 dni za długi.

Wcześniej z wyścigu został wyrzucony Matteo Pelucchi (Bora-Hansgrohe), który nie zmieścił się w limicie czasowym na 10. etapie. Ponadto w wyścigu nie jadą już: Rohan Dennis (BMC), Alexandre Geniez (AG2R), Wilco Kelderman (Sunweb) i Pavel Kochetkov (Katusha-Alpecin).