Puchar Czech XCO 2017 #3: Zwycięstwo Katarzyny Solus-Miśkowicz

Katarzyna Solus-Miśkowicz

Katarzyna Solus-Miśkowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) zwyciężyła w trzeciej odsłonie Pucharu Czech w kolarstwie górskim cross-country.

W czeskim Pecu pod Śnieżką Polka pokonała Jitkę Skranitzlovą (Ceska Sportelina Accolade) oraz 19-letnią Magdalenę Zielińską (UKS Sokół Kęty), która zwyciężyła również w rywalizacji do lat 23. Piąta wyścig ukończyła Magdalena Sadłecka (EuroBike Kaczmarek).

W wyścigu elity mężczyzn zwyciężył Jan Nesvabda (Expres CZ Scott Team Kolín), pokonując Jana Skranitzla (SRAM Mitas Trek) oraz Tomasa Paprstkę (Expres CZ Scott Team Kolín). Dobre czwarte miejsce zajął Marek Konwa (VW MTB Team). Miejsce niżej rywalizację ukończył Jakub Zamroźniak (także VW MTB Team), wygrywając tym samym w kategorii do lat 23.

W rywalizacji juniorek świetnie spisała się Agnieszka Szpocińska (Hurom Sławano Kellys), zajmują drugie miejsce. Wygrała Tereza Saskova (CS Specialized Junior Team), a trzecia dojechała Monika Kucerova (VRV Team). 7 oraz 10. miejsce zajęły kolejno Natalia Jeruzalska (KKW Superior Wałbrzych) oraz Anna Gdańska (WKK Wraszawa).

Najlepszymi juniorami okazali się Dawid Zadak i Frantisek Honsa (obaj CS Specialized Junior Team). Trzeci ukończył Stepan Stloukal (KC Kooperativa JBC), a najwyżej sklasyfikowany Polak – Arkadiusz Mirek (BienaszBike) – przyjechał 11.

Wyścig juniorów młodszych wygrał Adai Guierrez (Conade Code Specialized Team), pokonując Tomasa Dudka (Expres CZ Scott Team Kolín) i Tomasa Jezka (IVAR CS-Author Team). Najlepszy z Polaków – Łukasz Helizanowicz (Bieniasz Bike) – na mecie zameldował się na miejscu 6.

Wśród juniorek młodszych najlepsza okazała się Magdalena Misonowa (Adastra Sokol Veltez), przed Terezą Oborilovą (Drahansky Sport Team). Trzecie miejsce zajęła Matylda Szczecińśka (WKK Warszawa), a dziesiąte Ewa Miłek (BieniaszBike).