Daniel - odzież kolarska

Tour de Pologne 2017. Piąty etap wystartuje z Nagawczyny

Piąty etap 74. Tour de Pologne zostanie rozegrany w województwie podkarpackim - rozpocznie się w Nagawczynie, a meta najprawdopodobniej znajdzie się w Rzeszowie.

Licząca sobie niespełna 3 tysiące mieszkańców Nagawczyna będzie najmniejszym miastem etapowym tegorocznego Wyścigu Dookoła Polski. Ulokowana pod Dębicą wioska zadebiutuje również na trasie Tour de Pologne, gdyż nigdy nie miała okazji gościć ani startu, ani mety odcinka.

Teraz, 2 sierpnia, kolarze rozpoczną tam piąty etap 74. edycji organizowanego przez Czesława Langa wyścigu. Miejscowość startowa zostanie ulokowana przy siedzibie Olimp Laboratories, dostawcy żywności sportowej.

Informacja została potwierdzona na konferencji prasowej, która odbyła się dziś w Pustynii, w gminie Dębica. Przekazali ją Stanisław Jedliński, Prezes Zarządu Olimp Laboratories oraz dyrektor wyścigu Tour de Pologne, Czesław Lang.

Od wielu lat jesteśmy obecni w polskim sporcie, wspieramy różne imprezy, drużyny czy poszczególnych sportowców. Tworzymy produkty, które wspomagają ich w codziennym treningu, wysiłku, w drodze do sukcesów. Teraz przyszedł czas, by połączyć siły z największym w naszym kraju wyścigiem kolarskim Tour de Pologne, naszą wizytówką także poza granicami kraju

- powiedział Jedliński

Z panem Stanisławem Jedlińskim, twórcą Olimp Laboratories, mamy bardzo podobną historię. On zaczynał od zera i dziś jest światową marką, z siedmioma oddziałami od Europy po Stany Zjednoczone. My też budowaliśmy Tour de Pologne właściwie od zera aż po miejsce w kalendarzu UCI World Tour. Poza tym, wspólnie z Olimp Laboratories pokażemy jak potrzebne jest w kolarstwie odpowiednie – powtarzam: odpowiednie! – wspomaganie. A oni są w tym mistrzami

- dodał Lang, który jest dyrektorem Tour de Pologne od 1993 roku.

Według pogłosek i wcześniejszych sugestii, podczas tego etapu peleton nie opuści województwa podkarpackiego - meta odcinka zostanie ulokowana w Rzeszowie. Cały etap będzie sobie liczył ledwie 134 kilometry, lecz wydaje się, że tego dnia zawodnicy będą zmagać się z pagórkowatą trasą, na której swojej szansy szukać mogą uciekinierzy.

Tym samym znamy już przebieg wszystkich etapów 74. Tour de Pologne. Wyścig rozpocznie się 29 lipca w Krakowie, a zakończy 4 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. Oficjalna prezentacja odbędzie się za tydzień na welodromie w Pruszkowie.

Przewidywana trasa 74. Tour de Pologne:

etap 1: (29 lipca): Kraków -> Kraków (136 km) - pagórkowaty

etap 2: (30 lipca): Tarnowskie Góry -> Katowice - płaski

etap 3: (31 lipca): Jaworzno -> Szczyrk - pagórkowaty

etap 4: (1 sierpnia): Zawiercie -> Zabrze - płaski

etap 5: (2 sierpnia): Nagawczyna -> Rzeszów (134 km) - pagórkowaty

etap 6: (3 sierpnia): Wieliczka (??) -> Zakopane - górski

etap 7: (4 sierpnia): Bukovina Resort -> Bukowina Tatrzańska - górski

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

5 Comments

 1. Piq

  8 maja 2017, 22:05 o 22:05

  Kolejny "nawiedzony" prezes chce mieć wyścig u siebie. To zmarnowany dzień na jazdę do Rzeszowa. Jest tyle pięknych terenów w Małopolsce, koło Krynicy, Szczawnicy, Gorlic. Trudne podjazdy, tradycje kolarskie z MWG.

 2. ccn

  9 maja 2017, 12:27 o 12:27

  Jeżeli to będzie spod siedziby OlimpLabs to nie jest to Nagawczyna tylko Pustynia. Siedziba znajduje się przy rondzie, które stanowi połączenie z węzłem na A4 - mam tylko nadzieję, że nie pojadą autostradą do Rzeszowa 😉

  • Mikołaj Krok

   9 maja 2017, 20:39 o 20:39

   Sam nie jestem pewny - część źródeł sugeruje, że spod siedziby, a część, że spod fabryki. Na pewno start będzie w Nagawczynie, nie w Pustynii.
   Sam etap na 100% będzie pagórkowaty, raczej poprowadzi na południe od DK94, być może powrócą podjazdy sprzed roku - Jasienniki (3 km; 5,8%), Zaklikówka (2,3 km; 7,6%) i Gmina Lubenia (1,2 km; 8,4%).

   • ccn

    10 maja 2017, 09:51 o 09:51

    Więc to będzie fabryka/stara siedziba w Nagawczynie. Mylące jest więc to zdjęcie z tweeta, które pokazuje nową siedzibę. Zobaczymy w poniedziałek

 3. karol

  10 maja 2017, 20:40 o 20:40

  OSTRY strat bedzie w nagawczynie gdzie bedzie pierwszy podjazd poleca na stasiowke wroca sie do obwodnicy debicy poleca w strone ropczyc gdzie odbija na podjazd w okoninie. Tam juz kierunek wielopole i strzyzow gdzie beda sie kierowac w strone rzeszowa fajnych podjadow tu nie brakuje ...

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: