Puchar Polski 2017 #3: Pikulik i Nerlo najlepsze w Gostyniu

Aurela Nerlo

Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) i Aurela Nerlo (MAT Atom Deweloper) wygrały trzecią edycję Pucharu Polski w kolarstwie szosowym w Gostyniu (6-7 kwietnia).

Olimpijka z Darłowa w wyścigu ze startu wspólnego pokonała Katarzynę Wilkos (MAT Atom Deweloper) oraz Nikol Płosaj (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik).

Reprezentująca MAT Atom Deweloper Nerlo wyprzedziła natomiast Pikulik i jej drużynową koleżankę Martę Jaskulską w wyścigu jazdy indywidualnej na czas.

Wyścigi ze startu wspólnego

Pikulik i Płosaj zajęły też dwa pierwsze miejsca w gronie orliczek, a podium tej kategorii dopełniła Monika Graczewska (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik). W gronie juniorek triumfowała Jaskulska, wyprzedzając Klaudię Bielawską (UKS Koźminianka Koźminek) oraz Sarę Tonder (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów).

W wyścigu juniorów najszybciej finiszował Karol Wawrzyniak (UKS Copernicus), wyprzedzając Wiktora Richtera (UKS Koźminianka Koźminek) i Kamila Kordusa z KKS Gostyń.

Wyścigi jazdy indywidualnej na czas

Aurela Nerlo na dystansie 15 kilometrów pokonała o 14 sekund Darię Pikulik i o 16 sekund juniorkę Martę Jaskulską, która także i tu jak równa z równą rywalizowała z zawodniczkami w kategorii młodzieżowej.

W gronie juniorek podium dopełniły Wiktoria Polak (KTK Kalisz) i Aleksandra Trzebińska (UKS Koźminianka Koźminek).

Duet klubu UKS Koźminianka Koźminek zdominował rywalizację juniorów – Damian Papierski w 19 minut i 39 sekund uporał się z 15-kilometrową trasą, o 17 sekund wyprzedzając drużynowego kolegę Wiktora Richtera. Trzecie miejsce wywalczył Mikołaj Konieczny z KKS Gostyń.

Wyniki:

Puchar Polski w kolarstwie szosowym 2017:

#1 Grudziądz/Warlubie: Daria Pikulik wygrywa otwarcie Pucharu Polski, Edyta Jasińska – 2.