Kolarki TKK Pacific Nestle Fitness zdominowały kryterium w Lubawie

kolarki na trasie

Na koniec pracowitej majówki zawodniczki TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team wystartowały w XXII Kryterium Ulicznym im. Edmunda Groszkowskiego o Puchar Burmistrza Lubawy, które było III eliminacją do Mistrzostw Polski w tej konkurencji. "Fitnesski" zajęły całe podium, a na najwyższym stopniu stanęła Edyta Jasińska.

Pogoda w żaden sposób nie pokazywała, że to majowy weekend. Niska temperatura i silny wiatr towarzyszyły zawodniczkom na technicznych okrążeniach wokół lubawskiego rynku. Runda liczyła 1800 metrów, a na niej znalazła się brukowa agrafka, ostry zakręt tuż przed metą oraz kilka niewielkich, lecz dynamicznych wzniesień. Całość dawała naprawdę wymagającą trasę, idealną na kolejną eliminacje mistrzostw Polski w kryterium ulicznym.

Zawodniczki TKK Pacific Nestle Fitness już na drugiej rundzie ruszyły do przodu i z powodzeniem oderwały się od grupy Edyta Jasińska oraz Karolina Perekitko. Duet dzięki dobrej współpracy skutecznie powiększał przewagę, zbierał punkty, a także zdublowały peleton. Tym sposobem zawodniczki powróciły do grupy zasadniczej, ale nie oznaczało to końca rywalizacji. Mocna praca Natalii Rutkowskiej zaowocowała kolejnym odjazdem toruńskich zawodniczek. W odjeździe poza Rutkowską ponownie jechała Jasińska.

Podwójnym odjazdem Edyta Jasińska zapewniła sobie zwycięstwo w lubawskim kryterium, a podium uzupełniły pozostałe "Fitnesski": Karolina Perekitko oraz Natalia Rutkowska. Ponadto triumfatorka wyścigu zyskała aż 70 punktów do ogólnej klasyfikacji mistrzostw Polski w kryterium ulicznym.

KOMPLET WYNIKÓW

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: