CCC Tour Grody Piastowskie 2017: kryterium. Sylwester Janiszewski otwiera zmagania

Sylwester Janiszewski (Wibatech 7R Fuji) zwyciężył w kryterium otwierającym 52. edycję wyścigu CCC Tour Grody Piastowskie.

Brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw Polski na pokonywanej 20 razy rundzie na ulicach Legnicy zebrał najwięcej punktów i na podium odebrał nagrodę Złotego Lwa Legnicy.

Najszybszy na kresce okazał się Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice), który do pierwszego etapu przystąpi w żółtej koszulce lidera.

Na ostatnim okrążeniu Adrian Kurek pomógł mi przejść na czoło grupy, a tuż przed decydującym zakrętem przeskoczyłem z trzeciej na pierwszą pozycję. Wyjechałem na finałową prostą jako pierwszy, co było kluczowe by sięgnąć po zwycięstwo

- powiedział Alan Banaszek.

W początkowej fazie rywalizacji zaliczyłem kraksę. Poślizgnąłem się na zakręcie, jadąc na dużej prędkości. Na szczęście nic poważnego mi się nie stało i mogłem kontynuować zmagania. Jutro na trasie czekają nas trzy premie górskie 1. kategorii, ale postaram się utrzymać w czołowej grupie i powalczyć na mecie. Jeśli nie pierwszy etap, to na pewno ten ostatni, do Polkowic, powinien odpowiadać mojej charakterystyce

- podsumował.

W tym roku na trasie klasyfikowanego z kategorią 2.2 UCI wyścigu pojawiło się 20 zespołów, a kolarze w następnych trzech dniach zmierzą się z wymagającymi odcinkami na szosach Dolnego Śląska.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: