Tour de Bretagne. Przemysław Kasperkiewicz: "czekałem bardzo długo na to zwycięstwo"

Przemysław Kasperkiewicz (An Post ChainReaction) podkreślił wartość swojego zwycięstwa na piątym etapie Tour de Bretagne (2.2).

Start w północno-zachodniej Francji jest już dwunastą okazją dla 23-letniego Kaliszanina do założenia trykotu irlandzkiej drużyny. Dziś, Polak uciekł kilometr przed metą i skutecznie obronił się przed goniącymi go rywalami. Nie jest to jego pierwszy dobry wynik w imprezie dookoła Bretanii - w czwartek również jechał samotnie przed peletonem, lecz ten złapał go 300 metrów przed kreską.

To moje pierwsze zwycięstwo od dwóch lat. Czekałem na nie bardzo długo, wiele razy szukałem okazji. Naprawdę się cieszę, jestem zadowolony i dumny, ciężko pracowałem przed początkiem sezonu

- powiedział wychowanek KTK Kalisz na mecie dzisiejszego odcinka.

Zapytany o sposoby, w jakie walczy na szosie, Przemysław wypowiedział się dość skromnie.

Nie jestem najlepszym sprinterem, nie jestem najlepszym góralem. Zawsze staram się wygrywać z ucieczki i oczywiście cieszę się, że dzięki temu dziś odniosłem zwycięstwo

- stwierdził.

Tegoroczny start w Tour de Bretagne nie jest pierwszą wizytą 23-latka w tym regionie Francji. W 2015 i 2016 roku, ścigając się w barwach AWT Greenway (w drugim sezonie przemianowaną na Klein Constantia). Kasperkiewicz również wziął udział w imprezie dookoła Bretanii, lecz wówczas nie odnosił sukcesów. Teraz Kaliszanin potwierdził jednak, że mile wspomina swoje wcześniejsze starty w tym wyścigu.

Bardzo lubię ten wyścig, otrzymujemy niesamowite wsparcie od publiczności. Fajnie, że mam możliwość tu wrócić, bo tu jest bardzo dużo emocji

- zakończył zawodnik An Post Chain Reaction.

Mikołaj Krok

Zobacz komentarze

Share
Opublikowane przez
Mikołaj Krok

Recent Posts

Rutkiewicz i Kurek w zespole Dariusza Banaszka

Marek Rutkiewicz i Adrian Kurek od nowego sezonu reprezentować będą barwy drużyny tworzonej przez Dariusza Banaszka. (więcej…)

7 grudnia 2019, 17:25

Lars Bak dyrektorem sportowym w NTT Pro Cycling

Lars Bak został dyrektorem sportowym ekipy NTT Pro Cycling. 39-letni Duńczyk w tym roku zakończył profesjonalną karierę. (więcej…)

7 grudnia 2019, 17:21

Długa przerwa Mathiasa Norsgaarda

Mathias Norsgaard dwa tygodnie temu spełnił jedno ze swych marzeń, podpisując kontrakt z grupą Movistar, dziś plany debiutu na poziomie…

7 grudnia 2019, 16:29

Mistrzostwa Polski 2020 w Dusznikach-Zdroju

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym w roku 2020 odbędą się w Dusznikach-Zdroju, w województwie dolnośląskim. (więcej…)

7 grudnia 2019, 15:14

Canyon-SRAM kompletuje skład na sezon 2020

Katarzyna Niewiadoma w sezonie 2020 ponownie będzie jedną z liderek niemieckiego zespołu Canyon-SRAM. (więcej…)

7 grudnia 2019, 14:28

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #4. Pikulik i Płosaj 2. w madisonie

Daria Pikulik i Nikol Płosaj zajęły drugie miejsce w madisonie kobiet podczas czwartej odsłony Pucharu Świata w kolarstwie torowym. (więcej…)

7 grudnia 2019, 09:04