Karpacki Wyścig Kurierów: prolog. Piotr Konwa niespodziewanie najszybszy

Pior Konwa liderem Karpackiego Wyścigu Kurierów

Krótkim prologiem rozegranym na tarnowskich ulicach rozpoczął się 34. Karpacki Wyścig Kurierów. Po zwycięstwo w sobotnie popołudnie sięgnął Piotr Konwa z TC Chrobry Scott Głogów, zostając zarazem pierwszym liderem klasyfikacji generalnej.

Choć zima odpuścić nie chce i nawet u progu maja straszy ziąbem i deszczem, kolarze tradycyjnie stawili się na starcie Karpackiego Wyścigu Kurierów - największego wyścigu kolarskiego dla orlików w środkowo-wschodniej Europie, który w tym roku odbywa się po raz 34.

Do Tarnowa zjechały ostatecznie 22 drużyny, co oznaczało ponad 100-osobowy peleton. W tym przypadku jednak mniej, wcale nie oznacza gorzej, bowiem pozostałym werwy i ambicji wcale nie brakuje. Najlepszym przykładem był rozegrany w sobotnie popołudnie prolog.

Choć od rana jeszcze padało, z czasem zaczęło się wypogadzać i nawet gdzieniegdzie poświeciło słońce. Punktualnie o godzinie 17.00 pierwszy z zawodników zjechał z rampy startowej na ulicy Romanowicza w Tarnowie. Do pokonania był krótki, liczący 3100 metrów odcinek z nawrotem w połowie dystansu. Trasa płaska jak stół, szeroka, bez najmniejszych trudności technicznych. Wystarczyło się dobrze „rozbujać” i jechać swoje.

Zespoły ruszały na trasę w kolejności odwrotnej do listy startowej, więc jako pierwsi podjęli się próby kolarze z Klubu Kolarskiego Tarnovia. Zmagania zainaugurował Tobiasz Pawlak, którego czas przejazdu wyniósł 4 minuty i 2 sekund. Przez jakiś czas przewodził on klasyfikacji, ale jego rezultat poprawił o 7 sekund Piotr Konwa z TC Chrobry Scott Głogów.

Kolejni orlicy przemykali przez trasę prologu, ale nikt nie był w stanie pobić wyniku uzyskanego przez Konwę. Blisko był Lars Van Den Berg z drużyny Metec - TKH, ale kreskę minął sekundę później od podopiecznego Bolesława Bałda z Głogowa. Niewiele stracił także reprezentant Estonii Silver Maoma, jednak i on nie był w stanie zagrozić Konwie.

Ostatecznie to właśnie Piotr Konwa sięgnął po zwycięstwo na prologu 34. Karpackiego Wyścigu Kurierów, obejmując jednocześnie prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Obok zawodnika Chrobrego Głogów na podium stanęli Lars Van Den Berg i Silver Maoma.

Przyznam, że zupełnie nie spodziewałem się tego zwycięstwa. Wystartowałem jako jeden z pierwszych i szybko objąłem prowadzenie

- mówił na mecie zaskoczony swoim sukcesem Piotr Konwa.

Po dotarciu na metę udałem się jeszcze na rozjazd, a kiedy wróciłem po 20 minutach nadal byłem najlepszy. Taka niespodzianka bardzo jednak cieszy, to ważne dla mnie i dla całej drużyny Chrobry Głogów. W kolejnych dniach będziemy walczyć o etapowe zwycięstwa, no i klasyfikację generalną

- dodał.

inf. prasowa

Wyniki prologu Karpackiego Wyścigu Kurierów 2017 (2.2U), Tarnów (3,1 km; jazda indywidualna na czas):

1. Piotr Konwa (TC Chrobry Scott Głogów)                  03:55
2. Lars van den Berg (Metec-TKH)                          00:01
3. Silver Maoma (Reprezentacja Estonii)                   00:02
4. Alessandro Pessot (DT Cycling Team Friuli)             00:04
5. Mateusz Kazimierczak (KS Pogoń Mostostal Puławy)
6. Tadej Pogacar (Rog - Ljubljana)
7. Robert Kessler (LKT Team Brandenburg)                  00:05
8. Filippo Tagliani (Delio Gallina Colosio)
9. Patryk Górecki (KS Pogoń Mostostal Puławy)
10. Ziga Rucigaj (Rog - Ljubljana)                        00:06

KOMPLET WYNIKÓW

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Andrzej Klimczyk

    30 kwietnia 2017, 10:26 o 10:26

    Bede dzisiaj (i może jutro) na trasie

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: