Drugi etap w programie La Course 2017

logo La Course by Le Tour de France

Czwarta edycja La Course by le Tour de France zostanie rozszerzona o drugi etap. Po górskim odcinku na Col d'Izoard, panie zmierzą się na etapie przeprowadzonym w formule wyścigu pościgowego.

Amaury Sport Organisation nie pozostaje całkiem nieczuły na postulaty organizacji pełnowymiarowego Tour de France kobiet. Po trzech pierwszych edycjach La Course rozegranych na Polach Elizejskich w tym roku wyścig zostanie przeniesiony w Alpy, co więcej, na trzy miesiące przed startem poinformowano o rozszerzeniu rywalizacji o drugi etap.

Jak już wcześniej zostało zaplanowane, 20 lipca, na kilka godzin przed finiszem peletonu Tour de France mężczyzn, peleton kobiet powalczy na 67-kilometrowej trasie, zakończonej podjazdem na przełęczy Izoard. Znana dobrze wspinaczka liczyć będzie 10 kilometrów, o średnim nachyleniu 9%.

Dziś ASO przedstawił szczegóły drugiego etapu La Course. Podobnie jak pierwszy pokryje się z etapem Tour de France, konkretnie jazdą indywidualną w Marsylii, która zostanie przeprowadzona 22 lipca, w przedostatnim dniu "Wielkiej Pętli". Długość odcinka liczy 22,5 kilometra z jednym podjazdem przy Bazylice Notre Dame de la Garde, o długości 1,2 km i nachyleniu 9,5%.

Do drugiego etapu La Course zostanie zakwalifikowanych 20 najlepszych zawodniczek na Izoard lub te, które przyjadą do 5 minut po zwyciężczyni. Co ciekawe panie nie zmierzą się w tradycyjnej formule wyścigu indywidualnego. Organizator na 22 lipca zapanował wyścig pościgowy, do którego kolarki będą wyruszać na podstawie różnic zanotowanych na mecie pierwszego etapu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. Liiio

  21 kwietnia 2017, 21:19 o 21:19

  Idiotyczny pomysł

 2. stasik

  21 kwietnia 2017, 21:49 o 21:49

  Zupełnie od czapy. Niech jeszcze wprowadzą tańczenie kankana na rowerze, w TV będzie ładnie wyglądało... A tak serio: niech lepiej pomyślą o kobiecym wyścigu z prawdziwego zdarzenia.

 3. Pavel Arnold Vashniq

  22 kwietnia 2017, 05:48 o 05:48

  Formuła często wykorzystywana w narciarstwie biegowym i pochodnych dyscyplinach jak biathlon czy kombinacja norweska.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: