Visegrad 4 Bicycle Race. Wibatech 7R Fuji z nadziejami na Węgry i do Czech

W ten weekend zespół Wibatech 7R Fuji wystartuje w dwóch jednodniówkach - Kerékpárverseny (22 kwietnia) i GP Slovakia (23 kwietnia).

Oba wyścigi zaliczane są do cyklu Visegrad 4 Bicycle Race, razem z dwoma innymi imprezami rozgrywanymi jesienią - GP Czech Republic (16 września) i GP Poland (17 września).

Rozgrywany na Węgrzech Kerékpárverseny ma pagórkowatą trasę. Prowadzi z Budapesztu do Pannonhalmy, gdzie kolarze pokonają trzy rundy o długości 5,5 kilometra. Linia mety znajduje się przy miejscowym opactwie benedyktyńskim, na szczycie podjazdu (1 km; 8,4%, max. 15%).

Przed rokiem triumfował tam Marek Kanecky (Amplatz-BMC), natomiast drugi, z dwusekundową stratą był przedstawiciel Wibatech-Fuji, Dariusz Batek. W tym roku liderem grupy Wiesława Ciasnoty będzie Marek Rutkiewicz. Przed rokiem "Rutek" triumfował w jednym z wyścigów rozgrywanych krajach Grupy Wyszehradzkiej - był najlepszy w GP Czech Republic.

Kolejnym wyścigiem na rozkładzie polskiej grupy jest GP Slovakia. Tegoroczna edycja jest ogólnie dość bardziej płaska i prowadzi z Bratysławy na tor wyścigowy Slovakiaring, wokół którego poprowadzono rundy.

W ubiegłym sezonie w wyścigu zwyciężył Andriy Kulyk (Kolss BDC Team), wyprzedzając w sprinterskim finiszu Aloisa Kankovsky'ego (Whirpool Author) i kolarza drużyny Ciasnoty - Błażeja Janiaczyka. Teraz, Wibatech 7R Fuji postawi na Grzegorza Stępniaka, który od tego sezonu ściga się w niebiesko-czarnych barwach. W tym miesiącu kolarz z Goleniowa wygrał na trasie jednego z etapów imprezy Szlakiem Bursztynowym – Hellena Tour.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: