Tour of Croatia 2017: etap 3. Szybkośc Ruffoniego, Przemysław Niemiec złamał obojczyk

Nicola Ruffoni,

Nicola Ruffoni (Bardiani - CSF) po finiszu z peletonu wygrał w Zadarze czwarty odcinek Wyścigu Dookoła Chorwacji. Nowym liderem został Jaime Roson (Caja Rural).

Etapu nie ukończył Przemysław Niemiec. Kolarz UAE Team Emirates w kraksie, do której doszło 35 kilometrów przed metą, złamał obojczyk.

W ucieczce dnia znalazło się ośmiu śmiałków - Grošelj Žiga (Adria Mobil), Stephan Rabitsch (Felbermayr - Simplon Wels), Adriano Brogi, Marco Tizza i Davide Pacchiardo (GM Europa Ovini), Daniel Turek (Israel Cycling Academy), Oleksandr Polivoda (Kolss Team) oraz Mirko Maestri (Bardiani - CSF).

Grupka odjechała po 30 kilometrach i uzyskała 5 minut nad peletonem sterowanym przez UAE Team Emirates. Dwie górskie premie padły łupem Polivody, a grupka po pokonaniu ostatniej przeszkody dnia miała przed sobą ponad 100 kilometrów płaskiego terenu, a tym samym małe szanse na dowiezienie prowadzenia do Zadaru.

Różnica zmalała do 2 minut i ponownie wzrosła, do 4:10 na 33 kilometry przed rozstrzygnięciem. Tempo w peletonie podkręciły ekipy Nippo, Caja Rural, UAE Team Emirates i Trek-Segafredo. Efekt był widoczny, uciekinierzy finałowe 10 kilometrów rozpoczęli z zapasem 41 sekund, 5 kilometrów dalej było po akcji.

Na wąskiej, krętej uliczce, niebezpiecznie upadł Sacha Modolo (UAE Team Emirates). Finisz, z rozerwanego następną kraksą peletonu, należał do innego włoskiego sprintera Ruffoniego.

Wyniki 3. etapu Tour of Croatia 2017 (2.1), Imotski - Zadar (237 km):

  1 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani - CSF                  5:55:27
  2 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
  3 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
  4 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor
  5 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
  6 Roberto Ferrari (Ita) Team UAE Emirates
  7 Marco Canola (Ita) Nippo - Vini Fantini
  8 Daniel Auer (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
  9 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom – Rusvelo
 10 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini
 11 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
 12 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
 13 Dylan Page (Swi) Caja Rural-Seguros RGA
 14 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 15 Jason Lowndes (Aus) Israel Cycling Academy
 16 Davide Mucelli (Ita) Meridiana Kamen Team
 17 Colin Chris Stüssi (Swi) Roth - Akros
 18 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil
 19 Jan Polanc (Slo) Team UAE Emirates
 20 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 21 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
 22 Paolo Simion (Ita) Bardiani - CSF
 23 Dusan Rajovic (Srb) Adria Mobil
 24 Matija Kvasina (Cro) Team Felbermayr Simplon Wels
 25 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil
 26 Felix Grossschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
 27 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 28 Antonio Parrinello (Ita) GM Europa Ovini
 29 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
 30 Antonio Di Sante (Ita) GM Europa Ovini
 31 José Manuel Díaz (Spa) Israel Cycling Academy
 32 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
 33 Diego Rubio Hernandez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 34 Lukas Jaun (Swi) Roth - Akros
 35 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 36 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy
 37 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo
 38 Luca Chirico (Ita) Torku Sekerspor
 39 Truls Kors?th (Nor) Astana Pro Team
 40 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 41 Michael Thompson (GBr) Team Wiggins
 42 James Knox (GBr) Team Wiggins
 43 Mykhaylo Kononenko (Ukr) Kolss Cycling Team
 44 Jonathan Klever Caicedo Cepeda (Ecu) Bicicletas Strongman
 45 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida
 46 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team
 47 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy
 48 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 49 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani - CSF
 50 Vitaliy Buts (Ukr) Kolss Cycling Team
 51 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 52 Llibert Sendros Juve (Spa) Kolss Cycling Team
 53 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
 54 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 55 Nicola Boem (Ita) Bardiani - CSF
 56 Artem Nych (Rus) Gazprom – Rusvelo
 57 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
 58 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 59 Nathan Draper (GBr) Team Wiggins
 60 Michael O'loughlin (Irl) Team Wiggins
 61 Ivan Balykin (Rus) Torku Sekerspor
 62 Mateo Frankovic (Cro) Meridiana Kamen Team
 63 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil
 64 Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom – Rusvelo
 65 Oscar Eduardo Sanchez Guarin (Col) Bicicletas Strongman
 66 Damian Lüscher (Swi) Roth - Akros
 67 Daniel Andres Rozo Velez (Col) Bicicletas Strongman
 68 Carlos Andres Becerra Alarcon (Col) Bicicletas Strongman
 69 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk
 70 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
 71 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil
 72 Jonathan Fumeaux (Swi) Roth - Akros
 73 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk
 74 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
 75 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom – Rusvelo
 76 Andriy Vasylyuk (Ukr) Kolss Cycling Team
 77 Johannes Schinnagel (Ger) Team Felbermayr Simplon Wels
 78 Sergiy Lagkuti (Ukr) Kolss Cycling Team
 79 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 80 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 81 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
 82 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
 83 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
 84 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
 85 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 86 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani - CSF
 87 Enrico Barbin (Ita) Bardiani - CSF
 88 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 89 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
 90 Javier Moreno Bazan (Spa) Bahrain-Merida
 91 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
 92 Andrii Bratashchuk (Ukr) Kolss Cycling Team
 93 Matthias Reutimann (Swi) Roth - Akros
 94 Luis Enrique Davila (Mex) Israel Cycling Academy
 95 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
 96 Stephan Rabitsch (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
 97 Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 98 Rafael Reis (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 99 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo
100 Mirco Maestri (Ita) Bardiani - CSF
101 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
102 Alan Marangoni (Ita) Nippo - Vini Fantini              02:21
103 Mustafa Sayar (Tur) Torku Sekerspor                    02:32
104 David Jabuka (Cro) Meridiana Kamen Team
105 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
106 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
107 Uroš Repše (Slo) Meridiana Kamen Team
108 Aristóbulo Cala (Col) Bicicletas Strongman
109 Andrea Guardini (Ita) Team UAE Emirates
110 Gregor Gazvoda (Slo) Adria Mobil
111 Oleksandr Polivoda (Ukr) Kolss Cycling Team
112 Kristijan Durasek (Cro) Team UAE Emirates
113 Ashley Dennis (GBr) Team Wiggins
114 Matteo Rabottini (Ita) Meridiana Kamen Team
115 Gianfranco Raffaele Visconti (Ita) Meridiana Kamen Team
116 Valentin Baillifard (Swi) Roth - Akros
117 Ahmet Akdylek (Tur) Torku Sekerspor
118 Etienne Georgi (GBr) Team Wiggins
119 Samuel Harrison (GBr) Team Wiggins
120 Francesco Canepa (Ita) GM Europa Ovini
121 Yuma Koishi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
122 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
123 Pirmin Lang (Swi) Roth - Akros
124 Riccardo Zoidl (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
125 Artur Ershov (Rus) Gazprom – Rusvelo
126 Edward Ravasi (Ita) Team UAE Emirates
127 Marcin Białobłocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice
128 Leonardo Canepa (Ita) GM Europa Ovini
129 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom – Rusvelo
130 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo
131 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo - Vini Fantini
132 Oleksandr Prevar (Ukr) Kolss Cycling Team
133 Žiga Grošelj (Slo) Adria Mobil                         02:42
134 Roland Thalmann (Swi) Roth - Akros                     03:09
135 Markus Eibegger (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
136 Juan Sebastian Tamayo Martinez (Col) Bicicletas St     03:15
137 Alexander Aranburu Deva (Spa) Caja Rural-Seguros R     03:32
138 Justin Oien (USA) Caja Rural-Seguros RGA
139 Adriano Brogi (Ita) GM Europa Ovini                    04:11
140 Marco Tizza (Ita) GM Europa Ovini
141 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani - CSF
142 Sacha Modolo (Ita) Team UAE Emirates                   04:25
143 Davide Pacchiardo (Ita) GM Europa Ovini                06:44
144 Andrea Borso (Ita) Adria Mobil                         08:29
145 Feritcan Samli (Tur) Torku Sekerspor
DNF Jannik Steimle (Ger) Team Felbermayr Simplon Wels
DNF Przemysław Niemiec (Pol) Team UAE Emirates
DNF Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
DNF Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
DNF Camilo Gomez (Col) Bicicletas Strongman
DNF Jonathan Stil Millan Ayala (Col) Bicicletas Strongman
DNF Sebastian Lander (Den) GM Europa Ovini
DNF Bruno Maltar (Cro) Meridiana Kamen Team

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA     14:03:18
  2 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                   00:05
  3 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                   00:09
  4 Felix Grossschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice       00:15
  5 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida               00:20
  6 Jan Polanc (Slo) Team UAE Emirates                     00:27
  7 Oscar Eduardo Sanchez Guarin (Col) Bicicletas Stro     00:32
  8 James Knox (GBr) Team Wiggins
  9 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
 10 Carlos Andres Becerra Alarcon (Col) Bicicletas Strongman
 11 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 12 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros      00:40
 13 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil                      00:43
 14 Artem Nych (Rus) Gazprom – Rusvelo
 15 Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom – Rusvelo
 16 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team                    00:50
 17 Marco Canola (Ita) Nippo - Vini Fantini                01:07
 18 Matija Kvasina (Cro) Team Felbermayr Simplon Wels
 19 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 20 Jonathan Klever Caicedo Cepeda (Ecu) Bicicletas Strongman
 21 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani - CSF
 22 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 23 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk
 24 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros      01:25
 25 Jonathan Fumeaux (Swi) Roth - Akros                    01:37
 26 José Manuel Díaz (Spa) Israel Cycling Academy          01:45
 27 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil
 28 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice           01:47
 29 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                    01:55
 30 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team         02:12
 31 Colin Chris Stüssi (Swi) Roth - Akros                  02:16
 32 Daniel Andres Rozo Velez (Col) Bicicletas Strongman
 33 Andriy Vasylyuk (Ukr) Kolss Cycling Team
 34 Kristijan Durasek (Cro) Team UAE Emirates              02:28
 35 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo                02:55
 36 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy              03:00
 37 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    03:09
 38 Matteo Rabottini (Ita) Meridiana Kamen Team            03:12
 39 Antonio Di Sante (Ita) GM Europa Ovini                 03:14
 40 Llibert Sendros Juve (Spa) Kolss Cycling Team
 41 Riccardo Zoidl (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels      03:15
 42 Stephan Rabitsch (Aut) Team Felbermayr Simplon Wel     03:16
 43 Valentin Baillifard (Swi) Roth - Akros                 03:26
 44 Vitaliy Buts (Ukr) Kolss Cycling Team                  03:29
 45 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom – Rusvelo                 04:08
 46 Michael O'loughlin (Irl) Team Wiggins                  04:10
 47 Luca Chirico (Ita) Torku Sekerspor                     04:11
 48 Damian Lüscher (Swi) Roth - Akros
 49 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
 50 Javier Moreno Bazan (Spa) Bahrain-Merida
 51 Roland Thalmann (Swi) Roth - Akros                     04:16
 52 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor                      04:18
 53 Luis Enrique Davila (Mex) Israel Cycling Academy       04:33
 54 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                  05:03
 55 Markus Eibegger (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels     05:21
 56 Alexander Aranburu Deva (Spa) Caja Rural-Seguros R     05:27
 57 Aristóbulo Cala (Col) Bicicletas Strongman             05:41
 58 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk              05:44
 59 Andrii Bratashchuk (Ukr) Kolss Cycling Team
 60 Marco Tizza (Ita) GM Europa Ovini                      06:00
 61 Mateo Frankovic (Cro) Meridiana Kamen Team             06:07
 62 Mustafa Sayar (Tur) Torku Sekerspor                    06:12
 63 Mykhaylo Kononenko (Ukr) Kolss Cycling Team            06:17
 64 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
 65 Enrico Barbin (Ita) Bardiani - CSF                     06:29
 66 Oleksandr Prevar (Ukr) Kolss Cycling Team              06:43
 67 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                      07:16
 68 Davide Mucelli (Ita) Meridiana Kamen Team              07:46
 69 Leonardo Canepa (Ita) GM Europa Ovini                  08:16
 70 Edward Ravasi (Ita) Team UAE Emirates                  08:19
 71 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk                08:47
 72 Yuma Koishi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
 73 Davide Pacchiardo (Ita) GM Europa Ovini                08:53
 74 Žiga Grošelj (Slo) Adria Mobil                         09:02
 75 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                   09:43
 76 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom – Rusvelo                 09:49
 77 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 78 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
 79 Antonio Parrinello (Ita) GM Europa Ovini
 80 Diego Rubio Hernandez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 81 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 82 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy
 83 Michael Thompson (GBr) Team Wiggins
 84 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk
 85 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
 86 Johannes Schinnagel (Ger) Team Felbermayr Simplon Wels
 87 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
 88 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 89 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 90 Mirco Maestri (Ita) Bardiani - CSF
 91 Uroš Repše (Slo) Meridiana Kamen Team                  10:18
 92 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani - CSF                      10:40
 93 David Jabuka (Cro) Meridiana Kamen Team                12:21
 94 Artur Ershov (Rus) Gazprom – Rusvelo
 95 Francesco Canepa (Ita) GM Europa Ovini
 96 Marcin Białobłocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 97 Ashley Dennis (GBr) Team Wiggins
 98 Etienne Georgi (GBr) Team Wiggins
 99 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo
100 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo                     13:01
101 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil                     13:06
102 Lukas Jaun (Swi) Roth - Akros
103 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
104 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
105 Nathan Draper (GBr) Team Wiggins
106 Matthias Reutimann (Swi) Roth - Akros
107 Sergiy Lagkuti (Ukr) Kolss Cycling Team
108 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
109 Adriano Brogi (Ita) GM Europa Ovini                    13:56
110 Sacha Modolo (Ita) Team UAE Emirates                   14:04
111 Nicola Boem (Ita) Bardiani - CSF                       14:19
112 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani - CSF                    14:32
113 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini        14:34
114 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                  14:35
115 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini              14:38
116 Paolo Simion (Ita) BRD                                 14:42
117 Dylan Page (Swi) Caja Rural-Seguros RGA
118 Jason Lowndes (Aus) Israel Cycling Academy
119 Dusan Rajovic (Srb) Adria Mobil
120 Roberto Ferrari (Ita) Team UAE Emirates
121 Daniel Auer (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
122 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
123 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
124 Truls Kors?th (Nor) Astana Pro Team
125 Ivan Balykin (Rus) Torku Sekerspor
126 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil
127 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani - CSF
128 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
129 Rafael Reis (Por) Caja Rural-Seguros RGA
130 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk              15:02
131 Samuel Harrison (GBr) Team Wiggins                     15:38
132 Oleksandr Polivoda (Ukr) Kolss Cycling Team
133 Gregor Gazvoda (Slo) Adria Mobil
134 Gianfranco Raffaele Visconti (Ita) Meridiana Kamen Team
135 Andrea Borso (Ita) Adria Mobil                         16:55
136 Alan Marangoni (Ita) Nippo - Vini Fantini              17:03
137 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom – Rusvelo                 17:11
138 Pirmin Lang (Swi) Roth - Akros                         17:12
139 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk           17:14
140 Andrea Guardini (Ita) Team UAE Emirates
141 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo - Vini Fantini
142 Ahmet Akdylek (Tur) Torku Sekerspor                    17:44
143 Juan Sebastian Tamayo Martinez (Col) Bicicletas St     17:57
144 Justin Oien (USA) Caja Rural-Seguros RGA               18:14
145 Feritcan Samli (Tur) Torku Sekerspor                   23:11

Dodaj komentarz