Tour of Croatia 2017. Finałowy podjazd drugiego etapu skrócony

Obfite opady śniegu na szczycie podjazdu Sv. Jure sprawiły, że meta drugiego etapu Tour of Croatia zostanie rozegrana na niższej wysokości. 

Początkowo kolarze mieli się wspinać na sam szczyt drugiej co do wysokości góry w Chorwacji, jednak pogoda zweryfikowała te plany. Teraz, meta zostanie ulokowana niżej, przy restauracji Vrata Biokova (14 km; 6%). Reszta trasy pozostała niezmieniona, kolarze o 14:25 wystartują z Trogir.

Odcinek liczy po zmianie 107 kilometrów.

Nadzwyczajnie zimna jak na tą porę roku pogoda przeszkadza w spokojnej organizacji imprez kolarskich. Organizatorzy Tour of the Alps byli zmuszeni do skrócenia zarówno drugiego jak i trzeciego etapu swojego wyścigu, zaś dzisiejsza rywalizacja na Fleche Wallonne odbędzie się w temperaturach nie przekraczających 7 stopni Celsjusza.

Triumfatorem pierwszego etapu Tour of Croatia został Sacha Modolo, który na wczorajszym płaskim etapie popisał się najlepszym sprintem.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: