Tour of Croatia 2017: etap 1. Sacha Modolo z peletonu

Ssacha Modolo

Sacha Modolo z grupy UAE Team Emirates okazał się najlepszy w pierwszym dniu 3. wyścigu Tour of Croatia.

Drugie miejsce w Koprivnicy wywalczył Eduard Grosu, a po trzecie finiszował Nicolas Marini (obaj Nippo - Vini Fantini).

Jannik Steimle (Team Felbermayr), Ahmet Akdilek (Torku Şekerspor), Michael Thompson (Team Wiggins), Nikolay Trusov (Gazprom-RusVelo) i Gregor Gazvoda (Adria Mobil) to piątka kolarzy, którzy podjęli ucieczkę, na trasie liczącej niemal 230 kilometrów.

Akcja wypracowała ponad 10 minut przewagi. W peletonie pracowali kolarze Nippo i Astany, dociągając grupę na 2 minuty 50 kilometrów przed metą.

W pościg włączyła się pod koniec ekipa Trek-Segafredo. Po górskiej premii, 22 kilometrów przed finiszem, z przodu pozostali Thompson i Trusov. Na podjeździe zaatakował Marco Canola (Nippo - Vini Fantini), przeskakując do dwójki.

Ostatnie 10 kilometrów rozpoczęła cała grupa. Na finiszu rozprowadzany był wracający po kontuzji Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo), ale pewne zwycięstwo, pierwsze w sezonie, odniósł Modolo.

Wyniki 1. etapu Tour of Croatia 2017 (2.1), Osijek – Koprivnica (227 km):

  1 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates
  2 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
  3 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini
  4 Dylan Page (Swi) Caja Rural - Seguros RGA
  5 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek - Segafredo
  6 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
  7 Marco Canola (Ita) Nippo - Vini Fantini
  8 Ivan Savitckii (Rus) Gazprom - Rusvelo
  9 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
 10 Dusan Rajovic (Srb) Adria Mobil
 11 Jason Lowndes (Aus) Israel Cycling Academy
 12 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 13 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
 14 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor
 15 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 16 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 17 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain - Merida
 18 Lukas Jaun (Swi) Roth - Akros
 19 Daniel Auer (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
 20 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain - Merida
 21 Gašper Katrašnik (Slo) Adria Mobil
 22 Boy Van Poppel (Ned) Trek - Segafredo
 23 Antonio Parrinello (Ita) GM Europa Ovini
 24 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain - Merida
 25 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 26 Andrea Borso (Ita) Adria Mobil
 27 Diego Rubio Hernandez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 28 Bruno Maltar (Cro) Meridiana Kamen Team
 29 Sebastian Lander (Den) GM Europa Ovini
 30 Luca Chirico (Ita) Torku Sekerspor
 31 Felix Grossschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
 32 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 33 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
 34 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF
 35 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
 36 Ivan Balykin (Rus) Torku Sekerspor
 37 Truls Kors?th (Nor) Astana Pro Team
 38 Justin Oien (USA) Caja Rural - Seguros RGA
 39 Colin Chris Stüssi (Swi) Roth - Akros
 40 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil
 41 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 42 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom - Rusvelo
 43 Mykhaylo Kononenko (Ukr) Kolss Cycling Team
 44 Vitaliy Buts (Ukr) Kolss Cycling Team
 45 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil
 46 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil
 47 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team
 48 Roland Thalmann (Swi) Roth - Akros
 49 Antonio Di Sante (Ita) GM Europa Ovini
 50 Rafael Reis (Por) Caja Rural - Seguros RGA
 51 Mustafa Sayar (Tur) Torku Sekerspor
 52 Samuel Harrison (GBr) Team Wiggins
 53 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 54 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 55 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy
 56 Marco Coledan (Ita) Trek - Segafredo
 57 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
 58 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 59 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 60 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
 61 Llibert Sendros Juve (Spa) Kolss Cycling Team
 62 José Manuel Díaz (Spa) Israel Cycling Academy
 63 Juan Tamayo Martinez (Col) Bicicletas Strongman
 64 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 65 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
 66 Davide Mucelli (Ita) Meridiana Kamen Team
 67 Matija Kvasina (Cro) Team Felbermayr Simplon Wels
 68 Jonathan Caicedo Cepeda (Ecu) Bicicletas Strongman
 69 Damian Lüscher (Swi) Roth - Akros
 70 Kiel Reijnen (USA) Trek - Segafredo
 71 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain - Merida
 72 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
 73 Mateo Frankovic (Cro) Meridiana Kamen Team
 74 Jonathan Fumeaux (Swi) Roth - Akros
 75 Stephan Rabitsch (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
 76 Oscar Sanchez Guarin (Col) Bicicletas Strongman
 77 Jonathan Martinez Lastra (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 78 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
 79 Marco Tizza (Ita) GM Europa Ovini
 80 Jonathan Stil Millan Ayala (Col) Bicicletas Strongman
 81 Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 82 Matthias Reutimann (Swi) Roth - Akros
 83 Nathan Draper (GBr) Team Wiggins
 84 Valentin Baillifard (Swi) Roth - Akros
 85 Laurent Didier (Lux) Trek - Segafredo
 86 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
 87 Kristijan ?urasek (Cro) UAE Team Emirates
 88 Artur Ershov (Rus) Gazprom - Rusvelo
 89 Pirmin Lang (Swi) Roth - Akros
 90 Manuele Boaro (Ita) Bahrain - Merida
 91 Aristobulo Cala Cala (Col) Bicicletas Strongman
 92 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy
 93 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 94 Artem Nych (Rus) Gazprom - Rusvelo
 95 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
 96 Daniel Andres Rozo Velez (Col) Bicicletas Strongman
 97 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom - Rusvelo
 98 Leonardo Canepa (Ita) GM Europa Ovini
 99 Markus Eibegger (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
100 Camilo Gomez Archila (Col) Bicicletas Strongman
101 Michael Thompson (GBr) Team Wiggins
102 David Jabuka (Cro) Meridiana Kamen Team
103 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
104 Žiga Grošelj (Slo) Adria Mobil
105 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
106 Julien Bernard (Fra) Trek - Segafredo
107 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
108 Jannik Steimle (Ger) Team Felbermayr Simplon Wels
109 Riccardo Zoidl (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
110 Gregory Rast (Swi) Trek - Segafredo
111 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates
112 James Knox (GBr) Team Wiggins
113 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk
114 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
115 Adriano Brogi (Ita) GM Europa Ovini
116 Uroš Repše (Slo) Meridiana Kamen Team
117 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
118 Johannes Schinnagel (Ger) Team Felbermayr Simplon Wels
119 Carlos Becerra Alarcon (Col) Bicicletas Strongman
120 Matteo Rabottini (Ita) Meridiana Kamen Team
121 Javier Moreno Bazan (Spa) Bahrain - Merida
122 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk
123 Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom - Rusvelo
124 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom - Rusvelo
125 Yuma Koishi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
126 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
127 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
128 Oleksandr Prevar (Ukr) Kolss Cycling Team
129 Francesco Canepa (Ita) GM Europa Ovini
130 Domen Novak (Slo) Bahrain - Merida
131 Oleksandr Polivoda (Ukr) Kolss Cycling Team
132 Andrea Guardini (Ita) UAE Team Emirates
133 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
134 Marcin Białobłocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice
135 Andriy Vasylyuk (Ukr) Kolss Cycling Team
136 Andrii Bratashchuk (Ukr) Kolss Cycling Team
137 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
138 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
139 Ashley Dennis (GBr) Team Wiggins
140 Sergiy Lagkuti (Ukr) Kolss Cycling Team
141 Davide Pacchiardo (Ita) GM Europa Ovini
142 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain - Merida
143 Alan Marangoni (Ita) Nippo - Vini Fantini
144 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo - Vini Fantini
145 Etienne Georgi (GBr) Team Wiggins
146 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom - Rusvelo
147 Gregor Gazvoda (Slo) Adria Mobil
148 Michael O'Loughlin (Irl) Team Wiggins
149 Gianfranco Raffaele Visconti (Ita) Meridiana Kamen Team
150 Luis Enrique Lemus Davila (Mex) Israel Cycling Academy
151 Feritcan Samli (Tur) Torku Sekerspor
152 Eugenio Alafaci (Ita) Trek - Segafredo
153 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
154 Ahmet Akdilek (Tur) Torku Sekerspor
DNF Georg Zimmermann (Ger) Team Felbermayr Simplon Wels
DNS Yousif Mirza Al-Hammadi (UAE) UAE Team Emirates

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates                 5:24:09
  5 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom - Rusvelo
  6 Jannik Steimle (Ger) Team Felbermayr Simplon Wels
  7 Michael O'Loughlin (Irl) Team Wiggins                  00:09
  8 Dylan Page (Swi) Caja Rural - Seguros RGA              00:10
  9 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek - Segafredo
 10 Marco Canola (Ita) Nippo - Vini Fantini
 11 Ivan Savitckii (Rus) Gazprom - Rusvelo
 12 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
 13 Dusan Rajovic (Srb) Adria Mobil
 14 Jason Lowndes (Aus) Israel Cycling Academy
 15 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 16 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
 17 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor
 18 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 19 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 20 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain - Merida
 21 Lukas Jaun (Swi) Roth - Akros
 22 Daniel Auer (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
 23 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain - Merida
 24 Gašper Katrašnik (Slo) Adria Mobil
 25 Boy Van Poppel (Ned) Trek - Segafredo
 26 Antonio Parrinello (Ita) GM Europa Ovini
 27 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain - Merida
 28 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 29 Andrea Borso (Ita) Adria Mobil
 30 Diego Rubio Hernandez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 31 Bruno Maltar (Cro) Meridiana Kamen Team
 32 Sebastian Lander (Den) GM Europa Ovini
 33 Luca Chirico (Ita) Torku Sekerspor
 34 Felix Grossschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
 35 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 36 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
 37 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF
 38 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
 39 Ivan Balykin (Rus) Torku Sekerspor
 40 Truls Kors?th (Nor) Astana Pro Team
 41 Justin Oien (USA) Caja Rural - Seguros RGA
 42 Colin Chris Stüssi (Swi) Roth - Akros
 43 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil
 44 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 45 Mykhaylo Kononenko (Ukr) Kolss Cycling Team
 46 Vitaliy Buts (Ukr) Kolss Cycling Team
 47 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil
 48 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil
 49 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team
 50 Roland Thalmann (Swi) Roth - Akros
 51 Antonio Di Sante (Ita) GM Europa Ovini
 52 Rafael Reis (Por) Caja Rural - Seguros RGA
 53 Mustafa Sayar (Tur) Torku Sekerspor
 54 Samuel Harrison (GBr) Team Wiggins
 55 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 56 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 57 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy
 58 Marco Coledan (Ita) Trek - Segafredo
 59 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
 60 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 61 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 62 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
 63 Llibert Sendros Juve (Spa) Kolss Cycling Team
 64 José Manuel Díaz (Spa) Israel Cycling Academy
 65 Juan Tamayo Martinez (Col) Bicicletas Strongman
 66 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 67 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
 68 Davide Mucelli (Ita) Meridiana Kamen Team
 69 Matija Kvasina (Cro) Team Felbermayr Simplon Wels
 70 Jonathan Caicedo Cepeda (Ecu) Bicicletas Strongman
 71 Damian Lüscher (Swi) Roth - Akros
 72 Kiel Reijnen (USA) Trek - Segafredo
 73 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain - Merida
 74 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
 75 Mateo Frankovic (Cro) Meridiana Kamen Team
 76 Jonathan Fumeaux (Swi) Roth - Akros
 77 Stephan Rabitsch (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
 78 Oscar Sanchez Guarin (Col) Bicicletas Strongman
 79 Jonathan Martinez Lastra (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 80 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
 81 Marco Tizza (Ita) GM Europa Ovini
 82 Jonathan Stil Millan Ayala (Col) Bicicletas Strongman
 83 Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 84 Matthias Reutimann (Swi) Roth - Akros
 85 Nathan Draper (GBr) Team Wiggins
 86 Valentin Baillifard (Swi) Roth - Akros
 87 Laurent Didier (Lux) Trek - Segafredo
 88 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
 89 Kristijan ?urasek (Cro) UAE Team Emirates
 90 Artur Ershov (Rus) Gazprom - Rusvelo
 91 Pirmin Lang (Swi) Roth - Akros
 92 Manuele Boaro (Ita) Bahrain - Merida
 93 Aristobulo Cala Cala (Col) Bicicletas Strongman
 94 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy
 95 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 96 Artem Nych (Rus) Gazprom - Rusvelo
 97 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
 98 Daniel Andres Rozo Velez (Col) Bicicletas Strongman
 99 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom - Rusvelo
100 Leonardo Canepa (Ita) GM Europa Ovini
101 Markus Eibegger (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
102 Camilo Gomez Archila (Col) Bicicletas Strongman
103 Michael Thompson (GBr) Team Wiggins
104 David Jabuka (Cro) Meridiana Kamen Team
105 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
106 Žiga Grošelj (Slo) Adria Mobil
107 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
108 Julien Bernard (Fra) Trek - Segafredo
109 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
110 Riccardo Zoidl (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
111 Gregory Rast (Swi) Trek - Segafredo
112 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates
113 James Knox (GBr) Team Wiggins
114 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk
115 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
116 Adriano Brogi (Ita) GM Europa Ovini
117 Uroš Repše (Slo) Meridiana Kamen Team
118 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
119 Johannes Schinnagel (Ger) Team Felbermayr Simplon Wels
120 Carlos Becerra Alarcon (Col) Bicicletas Strongman
121 Matteo Rabottini (Ita) Meridiana Kamen Team
122 Javier Moreno Bazan (Spa) Bahrain - Merida
123 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk
124 Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom - Rusvelo
125 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom - Rusvelo
126 Yuma Koishi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
127 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
128 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
129 Oleksandr Prevar (Ukr) Kolss Cycling Team
130 Francesco Canepa (Ita) GM Europa Ovini
131 Domen Novak (Slo) Bahrain - Merida
132 Oleksandr Polivoda (Ukr) Kolss Cycling Team
133 Andrea Guardini (Ita) UAE Team Emirates
134 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
135 Marcin Białobłocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice
136 Andriy Vasylyuk (Ukr) Kolss Cycling Team
137 Andrii Bratashchuk (Ukr) Kolss Cycling Team
138 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
139 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
140 Ashley Dennis (GBr) Team Wiggins
141 Sergiy Lagkuti (Ukr) Kolss Cycling Team
142 Davide Pacchiardo (Ita) GM Europa Ovini
143 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain - Merida
144 Alan Marangoni (Ita) Nippo - Vini Fantini
145 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo - Vini Fantini
146 Etienne Georgi (GBr) Team Wiggins
147 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom - Rusvelo
148 Gregor Gazvoda (Slo) Adria Mobil
149 Gianfranco Raffaele Visconti (Ita) Meridiana Kamen Team
150 Luis Enrique Lemus Davila (Mex) Israel Cycling Academy
151 Feritcan Samli (Tur) Torku Sekerspor
152 Eugenio Alafaci (Ita) Trek - Segafredo                 00:51
153 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                         01:23
154 Ahmet Akdilek (Tur) Torku Sekerspor                    02:16

2 komentarzy

  1. Szymon Socha

    18 kwietnia 2017, 15:56 o 15:56

    od CCC lepsza jest już nawet reprezentacja Serbii, po co im te rowery?

    • Franco

      18 kwietnia 2017, 21:21 o 21:21

      Tak,pewnie mysleli ze do Giro juz sie nie znajda,a jednak pojada i beda trzaskac etap za etapem,pewnie na solo,30min za grupa.