Segafredo Zanetti sponsorem klasyfikacji punktowej Giro d'Italia

Firma Segafredo Zanetti, producent kawy, został sponsorem klasyfikacji punktowej Giro d'Italia, której lider będzie nosił fioletową koszulkę.

Klasyfikacja punktowa "Corsa Rosa" istnieje od 1958 roku, ale pierwszą koszulkę dla jej lidera przyznano dopiero w 1967 roku. Przez pierwsze trzy lata miała ona kolor czerwony, a od 1970 roku - fioletowy. W takim formacie, jako maglia ciclamino, obecna w peletonie włoskiego wyścigu była aż do 2009 roku. Od tego czasu, przez siedem kolejnych edycji, koszulka znów była czerwona.

Z okazji 100. edycji Giro d'Italia organizatorzy zdecydowali się jednak przywrócić fiolet. Prawa do sponsoringu uzyskała włoska firma Segafredo Zanetti, jeden z największych producentów kawy. Firma wspiera również grupę Luki Guercileny, od ubiegłego sezonu znaną jako Trek-Segafredo.

Poprzednim sponsorem klasyfikacji punktowej "Corsa Rosa" była marka lodów Algida, która wspierała wyścig przez trzy edycje, od 2014 roku.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. Tomasz Trachta

    19 kwietnia 2017, 06:23 o 06:23

    Czerwona koszulka Algidy była ładniejsza 🙂

  2. Władysław Dar

    19 kwietnia 2017, 06:31 o 06:31

    Kawa dobra jest.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: