Torowe Mistrzostwa Świata 2017: Krzysztof Maksel o włos od medalu

reprezentanci Polski na torze w Pruszkowie

Krzysztof Maksel zajął czwarte miejsce w wyścigu na kilometr podczas mistrzostw świata w kolarstwie torowym w Hong Kongu.

Polak w kwalifikacjach wykręcił 1:00.611, ulegając tylko Francuzowi Pervisowi i wraz z siedmioma najlepszymi kolarzami awansując do finału. W drugim biegu Polak zanotował trzeci rezultat – 1:01.143 – ale sklasyfikowany został na 4. miejscu, gdyż Tomas Babek i Quentin Lafargue uzyskali dokładnie ten sam czas – 1:01.048.

Na podium złoto odebrał Pervis (1:00.714), natomiast Czech i Francuz odebrali srebrne medale. Makselowi, który na czwartej pozycji podczas mistrzostw świata w wyścigu na kilometr klasyfikowany był już w latach 2014 i 2016, do krążka zabrakło 95 tysięcznych sekundy.

22. miejsce w wyścigu na kilometr zajął drugi z reprezentantów Polski – wciąż dochodzący do siebie po kontuzji Kamil Kuczyński (1:02.539).

W Niedzielę Wielkanocną rozegrano ostatnie konkurencje tegorocznego czempionatu. Brytyjka Elinor Barker wygrała wyścig punktowy kobiet, po zdobyciu 59 punktów dystansując o 8 oczek Amerykankę Sarah Hammer. Podium dopełniła Holenderka Kirsten Wild, na koncie gromadząc 35 punktów.

Odległe 21. miejsce zajęła Natalia Rutkowska.

Złoto w keirinie kobiet wywalczyła Niemka Kristina Vogel, w finale okazując się szybszą od Kolumbijki Marthy Bayony Pinedy i Holenderki Nicki Degrendele.

W zamykającym zmagania madisonie mężczyzn najlepsi okazali się Francuzi Benjamin Thomas i Morgan Kneisky, na po zaciętym pojedynku pokonując australijski duet Cameron Meyer – Callum Scotson. Podium dopełnili Belgowie Kenny de Ketele i Moreno De Pauw.

Polacy Alan Banaszek i Daniel Staniszewski zajęli 11. miejsce w gronie 12 sklasyfikowanych zespołów.