Aleksandra Podgórska najlepsza w otwarciu Pucharu Czech

Aleksandra Podgórska w stroju kadry narodowej

Aleksandra Podgórska (SGR Specialized) w pięknym stylu wygrała pierwszy wyścig Puchar Czech w kolarstwie górskim w Kutnej Horze (C1).

Polka na ostatnim okrążeniu pokonała mistrzynię Słowacji Janke Keseg Stevkovą (Outsiterz Cycling Team) oraz mistrzynią Czech Karlę Stepanovą (N1 Team).

Wyścig oznaczony kategorią C1 Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) otworzył zmagania w cyklu Pucharu Czech, rozgrywanego w wyścigach cross-country.

Zawodniczki do pokonania miały sześć rund, a już na pierwszej lekko odjechała Stevkova. Podgórska po gorszym starcie goniła rywalki, pod koniec pierwszego okrążenia traciła około 25 sekund do czołówki.  Polka stopniowo pięła się w górę i już na trzecim okrążeniu jechała na trzecim miejscu.

W połowie wyścigu Podgórska odjechała Stepanovej i ruszyła w pogoń za Stevkovą. Na ostatniej rundzie 24-latka uciekła zmęczonej Słowaczce i samotnie wjechała na metę. Stevkova dojechała do mety ponad 30 sekund za Polką, a trzecia rywalizację ukończyła Stepanova ze startą niespełna minuty.

Na 5. miejscu wyścig zakończyła Katarzyna Solus-Miśkowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), a na 7. Magdalena Sadłecka (EuroBike).

W wyścigu elity zwyciężył Jan Skranitzl (SRAM Mitas Trek), pokonując o 9 sekund Matousa Ulmana (Ceska Sporitelna – Accolade) oraz Marka Konwę (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team). 7. miejsce zajął srebrny medalista igrzysk olimpijski z Rio de Janeiro – Jaroslav Kulhavy (Specialized Racing Team).

Rywalizację juniorek wygrała Tereza Saskova przed Terezą Vanickovą i Moniką Kucerovą. Dobrze zaprezentowały się Polki – 5. była Agnieszka Szopocińska (Hurom Kellys Sławno), miejsce niżej uplasowała się Maja Drelak (UKS Sport Bralin), a 10. skończyła Natalia Jeruzalska (KKW Superior Wałbrzych).

W wyścigu juniorek młodszych dobrą 5. pozycje uzyskała Matylda Szczecińska (WKK Warszawa), a wśród juniorów młodszych 8. był Łukasz Helizanowicz (BieniaszBike).