ZLM Tour 2017. Christopher Lawless podtrzymuje brytyjską passę

Chris Lawless

Brytyjczyk Chris Lawless, na co dzień reprezentujący Axeon Hagnes Berman, zwyciężył w wyścigu ZLM Tour dla orlików, zaliczanym do Pucharu Narodów.

21-latek na finiszu pokonał jeżdżącego na co dzień dla BMC Development Team Belga Jaspera Philipsena. Trzecie miejsce zajął Francuz Jeremy Lecroq – na co dzień reprezentant Roubaix Lille Metropole.

Najlepszy z Polaków – Piotr Brożyna – uplasował się na 35. miejscu. 51. był Stanisław Aniołkowski, a 54. Norbert Banaszek. Kamil Małecki, Damian Sławek i Mikołaj Gutek nie ukończyli rywalizacji.

Lawless jest jednym z najlepszych brytyjskich sprinterów młodego pokolenia – w tym sezonie stawał już na podium dwóch etapów Volta ao Alentejo. W przeszłości wygrał etap juniorskiego Trofeo Carlsberg (2013) oraz New Zealand Cycle Classic (2016), przed rokiem dobrze zaprezentował się także na mistrzostwach Wielkiej Brytanii, gdzie finiszował 9. w gronie elity.

ZLM Tour był trzecią odsłoną Pucharu Narodów dla kolarzy poniżej 23-go roku życia. Wcześniej młodzi kolarze ścigali się w Gandawa-Wevelgem oraz w Ronde van Vlaanderen.

W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzą Brytyjczycy dwa oczka przed Francją i osiem przed reprezentacją Belgii. Reprezentanci Polski nie zdobyli jeszcze punków w klasyfikacji PN.