Liege-Bastogne-Liege 2017. Bjorg Lambrecht najlepszym młodzieżowcem

Belg Bjorg Lambrecht (Lotto-Soudal U-23) zwyciężył w młodzieżowym wyścigu Liege-Bastogne-Liege.

20-latek na finiszu 32. edycji wyścigu w Liege w piękny sposób pokonał o “błysk szprychy” Brytyjczyka Jamesa Knoxa (Team Wiggins) oraz Australijczyka Lucasa Hamiltona.

Młodzi kolarze mieli do pokonania 177 kilometrów, w tym 11 ardeńskich côtes. Meta wyścigu usytuowana była na welodromie w Liege. Na starcie zabrakło polskich kolarzy.

Dla Lambrechta to kolejny znakomity rezultat w wyścigu dla zawodników poniżej 23-go roku życia. Przed rokiem, został wicemistrzem Europy w wyścigu ze startu wspólnego i zajął 3. miejsce w Piccolo Giro di Lombardia. Belg dobrze wypadał też w imprezach etapowych, w 2016 roku triumfując w Ronde de l’Isard.

Wyścig Liege-Bastogne-Liege elity mężczyzn i kobiet rozegrany zostanie 23 kwietnia.