Paryż-Roubaix 2017. Thomas Pidcock zwycięzcą wyścigu juniorów

Brytyjczyk Thomas Pidcock wygrał 15. edycję Paryż-Roubaix juniorów, druga odsłoną Pucharu Narodów dla zawodników poniżej 19 roku życia.

Pidcock dotychczas lepiej znany był z występów w przełajach – 17-latek jest aktualnym mistrzem Wielkiej Brytanii, Europy i świata w kategorii juniorskiej.

Brytyjczyk na 111-kilometrowej trasie, naznaczonej 17 odcinkami bruku o łącznej długości niemal 29 kilometrów, okazał się zdecydowanie najlepszy i samotnie zameldował się na welodromie w Roubaix. Drugie miejsce wywalczył Holender Daan Hoole, a trzecie Duńczyk Mathias Larsen.

Na starcie “Piekła Północy” stanęła juniorska kadra Polski. Najwyżej sklasyfikowanym biało-czerwonym był Mikołaj Konieczny, na welodromie w Roubaix pojawiając się jako 30.

Paryż-Roubaix było drugą odsłoną juniorskiego Pucharu Narodów – wcześniej rozegrano tylko wyścig Gandawa-Wevelgem, w którym najlepszy okazał się Duńczyk Ludvig Anton Wacker.

Wyniki Paryż-Roubaix juniorów 2017 (1.Ncup), Saint-Amand-les-Eaux – Roubaix (111 km):