Eddie Dunbar triumfatorem młodzieżowego Ronde van Vlaanderen

Irlandczyk Eddie Dunbar (Axeon Hagnes Berman) po samotnej akcji na ostatnich kilometrach wygrał młodzieżową wersję wyścigu Ronde van Vlaanderen.

20-letni zawodnik jest pierwszym reprezentantem “Zielonej Wyspy”, który wygrał ten młodzieżowy wyścig na brukach Flandrii.

Drugie miejsce wywalczył Belg Jasper Philippsen, na co dzień rywalizujący w barwach BMC Development Team, a trzecie Francuz Jeremy Lecroq (Roubaix Lille Metropole).

Wyścig ukończyło dwóch biało-czerwonych – Michał Paluta linię mety minął jako 20., a Kamil Małecki jako 70. Obaj reprezentują CCC Sprandi Polkowice. Wyścigu nie ukończyli Mikołaj Gutek (Team Hurom), Norbert Banaszek (Kolss Team), Stanisław Aniołkowski (Team Hurom) i Damian Sławek (Cartusia Kartuzy).

Cały wyścig liczył 168-kilometrów, a na trasie znajdywało się 18 flandryjskich bergów. Ostatni z nich, Wolvenberg, zlokalizowany był na 162 kilometrze trasy i liczył 800 metrów o średnim nachyleniu 5%, a maksymalnym 17%.

Młodzieżowa “Flandria” to druga odsłona cyklu Pucharu Narodów dla zawodników poniżej 23 roku życia. Wcześniej rozegrany został wyścig Gandawa-Wevelgem, natomiast w kolejnych miesiącach młodych kolarzy czekają ZLM Tour, Coppa Citta di Offida, Grand Prix Priessnitz spa (dotychczas Młodzieżowy Wyścig Pokoju) i Tour de l’Avenir.

Wyniki Ronde van Vlaanderen Beloften 2017 (1.Ncup), Oudenaarde – Oudenaarde (168 km):