Stanisław Aniołkowski w Team Hurom

20-letni Stanisław Aniołkowski podpisał kontrakt z polską grupą kontynentalną Hurom.

Reprezentujący w ubiegłym sezonie barwy drugoligowej ekipy Verva Activejet zawodnik jest dziesiątym kolarzem w składzie zespołu Marcina Peca i Andrzeja Sypytkowskiego.

Wychowanek klubu BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki w ubiegłym roku wywalczył tytuł Górskiego Mistrza Polski młodzieżowców i zajął 4. miejsce w wyścigu ze startu wspólnego tej kategorii podczas mistrzostw Polski.

W składzie zespołu z Rybnika wcześniej znaleźli się Wojciech Franczak, Mikołaj Gutek, Eryk Latoń, Wojciech Migdał, Emanuel Piaskowy, Konrad Tomasiak, Paweł Franczak, Bartłomiej Matysiak i Bartosz Warchoł. Grupa odniosła już pierwsze sukcesy – etap wyścigu Szlakiem Bursztynowym wygrał Latoń.

Spośród 16 kolarzy ścigających się w zespole Verva Activejet w 2016 roku, 11 znalazło nowego pracodawcę na obecny sezon. Hiszpan Jordi Simon związał się z zespołem Soul Brasil, Jiri Polnicky z Elkov-Author. Adam Stachowiak podpisał kontrakt z Voster Uniwheels, Jonas Koch z CCC Sprandi Polkowice, natomiast Paweł Franczak i Aniołkowski z Team Hurom. Do Domin Sport przeszedł Paweł Bernas, Kamil Gradek kotwicę rzucił w ONE Pro Cycling, Karel Hnik w Topforex Lapierre, a Norbert i Adrian Banaszek w Kolss.