Scheldeprijs 2017. Peter Sagan zamierza wystartować

Akcja Petera Sagana na Poggio w Mediolan-San Remo 2017

Pomimo bólu odczuwanego po kraksie w Ronde van Vlaanderen, jutro Peter Sagan wystartuje w wyścigu Scheldeprijs.

Do wypadku doszło 17 kilometrów przed metą niedzielnego monumentu. Wiele wskazuje na to, że na podjeździe pod Oude Kwaaremont Sagan jechał zbyt blisko barierek, a w pewnym momencie o nie zawadził i upadł, ciągnąc za sobą dwóch rywali - Grega van Avermaeta i Oliviera Naesena.

Cała trójka dojechała ostatecznie do Oudenaarde, a mistrz olimpijski zdołał zafiniszować na drugim miejscu. Naesen i Sagan zostali jednak sklasyfikowani w trzeciej "dziesiątce".

Wskutek zdarzenia kolarz Bora-hansgrohe skarży się na ból żeber, prawego kolana oraz stawu biodrowego. Wydaje się jednak, że ogólnie jest w niezłym stanie, gdyż jutro zobaczymy go na starcie w Scheldeprijs. Ta impreza ma przygotować Słowaka do niedzielnego wyścigu Paryż-Roubaix, gdzie liczy na kolejny sukces w tym sezonie.

Sagan przyznał również, że chce pojawić się na trasie klasyku z szacunku dla Toma Boonena. Belgijski wyścig jest bowiem ostatnim startem 36-latka w ojczyźnie przed sportową emeryturą. Specjalnie dla "Tommeke" tegoroczny Scheldeprijs ruszy w Mol - mieście jego narodzin. Meta została ulokowana w Schoten, po 199 kilometrach rywalizacji. Klasyk, w którym przeważnie triumfują sprinterzy zostanie rozegrany po raz 105.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. Władysław Dar

  4 kwietnia 2017, 22:21 o 22:21

  On w końcówkach zawsze musi liczyć tylko na siebie , na dystansie z resztą też.

  • Sławomir Szymanik

   6 kwietnia 2017, 11:46 o 11:46

   To trochę tak jak Majka. Z Tinkoffa do Bora czyli z deszczu pod rynnę

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: