Paweł Franczak dołączył do Team Hurom

Paweł Franczak Team Hurom 2017

Paweł Franczak dołączył do kontynentalnej grupy Team Hurom i w barwach rybnickiej ekipy ścigał się będzie przez cały sezon 2017. 

Ostatnie trzy lata Franczak spędził ścigając się w barwach grupy Verva-ActiveJet. Wydaje się jednak, że dowodzona przez Piotra Kosmalę drużyna przestała istnieć, a jej kolarze mogli szukać sobie nowego pracodawcy. Tak właśnie zrobił 25-latek, uzyskując zaufanie Andrzeja Sypytkowskiego i Marcina Peca.

Ścigający się na szosie od 2011 roku "Franek" specjalizuje się w szybkich finiszach z całego peletonu. W ubiegłym sezonie wygrał Memoriał Henryka Łasaka, rozgrywanym wokół Suchej Beskidzkiej. Ponadto zajął pierwsze miejsce na pierwszym etapie Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, zdobywając również koszulkę najlepszego sprintera odbywającej się w południowo-wschodniej Polsce imprezy. W 2014 roku został z kolei został wicemistrzem kraju, w końcowym sprincie przegrywając z Bartłomiejem Matysiakiem, który od dziś jest jego kolegą drużynowym.

Franczak jest dziewiątym kolarzem, który w tym roku będzie jeździł w jaskrawo-żółtych barwach. W grudniu do grupy dołączyło siedmiu - Wojciech Franczak, Mikołaj Gutek, Eryk Latoń, Wojciech Migdał, Emanuel Piaskowy, Konrad Tomasiak i Bartosz Warchoł, zaś miesiąc temu kontrakt z Teamem Hurom podpisał popularny "Matys".

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: