Kolejne starty Team Hurom

fot. Team Hurom

W najbliższy weekend Team Hurom stawi się na wyścigach Trofeo Cinelli (25 marca) i Internationales Eröffnungsrennen (26 marca).

Pierwszy start będzie szczególnie ważny dla podopiecznych Andrzeja Sypytkowskiego i Marcina Peca, gdyż w ubiegłym sezonie w czeskim klasyku triumfował Bartosz Warchoł. Ścigający się wówczas w barwach Whirpool-Author 25-latek zaatakował kilka kilometrów przed metą i wpadł na kreskę samotnie, przed rozpędzonym peletonem. W tym roku wyścig liczy sobie 104 kilometrów, a jego trasa składa się z trzynastu 8-kilometrowych okrążeń wokół miasta Hlohovec. Rundy nie są trudne, lecz w dniu rywalizacji przewidywane są silne podmuchy wiatru, które mogą podzielić peleton.

Drugi weekendowy start teamu Hurom to wyścig Internationales Eröffnungsrennen, rozgrywany wokół Leonding. Jego trasa ma 153 kilometry i jest trochę pagórkowata. Tytułu będzie bronić Riccardo Zoidl (Felbermayr–Simplon Wels).

Debiutująca w światowym peletonie drużyna Sypytkowskiego i Peca rozpoczęła swój sezon trzema startami w Chorwacji. Teraz, na obu imprezach jaskrawo-żółte barwy drużyny z Rybnika reprezentować będą wszyscy jej kolarze: Wojciech Franczak, Mikołaj Gutek, Eryk Latoń, Bartłomiej Matysiak, Wojciech Migdał, Emanuel Piaskowy i Bartosz Warchoł.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: