Volta a Catalunya 2017. Skład CCC Sprandi Polkowice

Bagaże zespołu CCC Sprandi Polkowice w bagażniku samochodu

Felix Grosschartner i Maciej Paterski poprowadzą polski zespół CCC Sprandi Polkowice na trasie hiszpańskiego wyścigu Volta a Catalunya.

Polska grupa po raz kolejny pojawi się na starcie marcowej etapówki z cyklu UCI WorldTour, na górskiej trasie mierząc się ze światową czołówką i próbując powalczyć o etapowy sukces.

Volta a Catalunya rozpoczyna się 20 marca, w poniedziałek, i zakończy się tradycyjnym odcinkiem w Barcelonie, w niedzielę, 26 marca. Kolarze po drodze pokonają górską trasę, najeżoną dwoma górskimi finiszami i bardzo długą jazdą drużynową na czas. W tygodniowym wyścigu w Katalonii zobaczymy m.in. Alberto Contadora (Trek-Segafredo), Chrisa Froome'a (Team Sky), Adama Yatesa (Orica-Scott) czy Alejandro Valverde (Movistar) i Stevena Kruijswijka (LottoNL - Jumbo).

Polski zespół na górskich odcinkach do La Molina i La Port liczył będzie na Austriaka Felixa Grosschartnera oraz Czecha Jana Hirta.

Przystąpimy do rywalizacji z myślą o tym, by zbierać kolejne doświadczenia w imprezie World Tour. Po samych profilach etapów można stwierdzić, że wyścig będzie bardzo ciężki. Dodatkowo na starcie staną czołowi kolarze świata, więc o wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej może być ciężko. Na pewno spróbujemy powalczyć na poszczególnych odcinkach i w jeździe drużynowej na czas, na której nam bardzo zależy. Będzie to dla nas dobry sprawdzian formy i ważne przetarcie przed majowym Giro d’Italia

- komentował dyrektor sportowy zespołu Piotr Wadecki w przesłanym do prasy komunikacie.

Zespół CCC Sprandi Polkowice w przeszłości notował dobre wyniki w Katalonii - pomarańczowe koszulki regularnie meldowały się w akcjach ofensywnych na trasie wyścigu, a ich starania w 2015 roku uwieńczone zostały wygraną etapową Macieja Paterskiego.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Volta a Catalunya: Maciej Paterski, Jan Hirt, Łukasz Owsian, Felix Grossschartner, Patryk Stosz, Leszek Pluciński, Mateusz Taciak i Piotr Brożyna.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: