Mediolan-San Remo 2017. Triumf Kwiatkowskiego w światowych mediach

Przegląd światowej prasy po wyścigu Mediolan-San Remo, w którym wczoraj triumfował Michał Kwiatkowski

Światowe media szeroko piszą o wczorajszych zmaganiach - jednym z najważniejszych wyścigów wiosny. W nagłówkach najczęściej przewija się zachwyt nad zachowaniem Kwiatkowskiego na ostatnich metrach i finiszem, w którym minimalnie wyprzedził Petera Sagana.

Większość gazet i periodyków podkreśla, że decydującą akcję rozpoczął właśnie Sagan, ale że ostatecznie Słowak musiał zadowolić się drugim miejscem. Niektóre portale informują również, że to pierwszy triumf polskiego kolarza w kolarskim Monumencie. Brytyjskie dzienniki nie omieszkały zauważyć, że triumf przychodzi w trudnych dla ekipy Sky momentach, związanych z licznymi oskarżeniami o zaniedbania i złamanie przepisów antydopingowych.

Poniżej prezentujemy nagłówki i skróty sprawozdań z wyścigu w wykonaniu mediów z Europy i świata.

La Gazzetta dello Sport (Włochy): Kwiatkowski spłatał figla Saganowi w szalonym Mediolan-San Remo

Via Roma dla Polaka ze Sky! Sagan rozpoczął najważniejszą akcję wyścigu, ale skończył drugi.

L'Equipe (Francja): Kwiatkowski oskrzydlił Sagana

Michał Kwiatkowski zastawił pułapkę na Petera Sagana, pozwalając mu na rozpoczęcie sprintu, w którym ostatecznie triumfował.

Gdy Peter Sagan zaatakował na podjeździe pod Poggio (...) tylko Polak i Francuz byli w stanie złapać koło mistrza świata. Od tej chwili, wszyscy sądzili, że poza kolejnym atakiem, żaden z tej dwójki nie ma szans pobić go na kresce. (...) Zmuszony by rozpocząć sprint [Sagan], z pewnością zapłacił za wcześniejszą pracę i nie był w stanie jeszcze raz mocniej nacisnąć na pedały, by odpowiedzieć na kontrę Kwiatkowskiego.

Le Monde (Francja): Sagan atakuje, ale Kwiatkowski wygrywa Mediolan-San Remo

BBC (Wielka Brytania): Michał Kwiatkowski wygrywa po sprinterskim finiszu

Kolarz Team Sky Michał Kwiatkowski pokonał Mistrza Świata w końcówce wyścigu Mediolan-San Remo. Były mistrz świata pokazał klasę na ostatnich 200 metrach, pokonując Petera Sagana i odnosząc szesnaste zwycięstwo w karierze. Dla Team Sky jest to drugi triumf w monumencie i pierwszy w włoskiej jednodniówce.

Cyclingnews.com (Wielka Brytania): Kwiatkowski przechytrzył Sagana

Polak pokazał, że z Saganem walczyć może jak równy z równym w trójkowym sprincie.

Michał Kwiatkowski ma zasadniczą przewagę nad innymi zawodnikami w pojedynkach z Peterem Saganem. Podczas gdy większość uważa Słowaka za niepokonanego, Kwiatkowski wie, że w niektórych sytuacjach jest w stanie wygrać, gdyż udawało mu się to już w kategorii juniorskiej i młodzieżowej w Czechach i Polsce.

Daily Mail (Wielka Brytania): Michał Kwiatkowski wygrywał Mediolan-San Remo centymetry przed Peterem Saganem. Zespół Sky notuje kolejne wyniki na szosie mimo oskarżeń poza nią

Michał Kwiatkowski kontynuował dziś świetną passę i pokonał Petera Sagana w finale Mediolan-San Remo. Zawodnik Team Sky marzec rozpoczął od sensacyjnego, samotnego zwycięstwa w Strade Bianche, ale w San Remo wygrał zupełnie inny wyścig. Niewielu zdołało ograć mistrza świata w sprincie z trzyosobowej grupy, ale Polakowi udało się tego dokonać różnicą kilku centymetrów.

The Telegraph (Wielka Brytania): Michał Kwiatkowski ogrywa Petera Sagana i rozjaśnia mrok wokół Team Sky

Po raz drugi w ciągu ostatnich dwóch tygodni, Michał Kwiatkowski trafił na czołówki gazet. Ponownie w dobrym kontekście. Tym razem po zwycięstwie we włoskim wyścigu, które rozjaśniło nieco mrok otaczający znajdującą się ostatnio pod ostrzałem ekipę.

Velonews.com (USA): Kwiatkowski powstrzymał Sagana przed drugim triumfem w Monumencie

Associated Press (USA): Kwiatkowski pokonał Sagana w Mediolan-San Remo

Michał Kwiatkowski z Polski minimalnie wyprzedził Petera Sagana na mecie klasyku Mediolan-San Remo. Wyglądało na to, że Sagan będzie pierwszym od 1983 roku mistrzem świata, który wygra wyścig. Kwiatkowski jednak wyrwał zwycięstwo dla ekipy Sky na ostatnich metrach.

Sport.sk (Słowacja): Sagan sprowokował atak, znów brakuje milimetrów

27-letniemu Saganowi na "Primaverze" do triumfu znów zabrakło niewiele, tak samo jak w 2013. Wtedy wygrał Gerard Ciolek, a kolarz z Żyliny był drugi.

Marca (Hiszpania): Monumentalny Kwiatkowski!

El Pais (Hiszpania): Kwiatkowski przewyższył Sagana na Via Roma

Sporza (Belgia): Cóż za sprint! Kwiatkowski wyprzedził Sagana na kresce!

Polak pokonał w pięknym sprincie Petera Sagana i Juliana Alaphilippe'a.

Przegląd Sportowy (Polska): Kwiatkowski znowu przeszedł do historii! Wygrał klasyk Mediolan-San Remo.

TVN24.pl (Polska): Grande Kwiatkowski! Wystrzelił przed metą i wygrał.

Sport.pl (Polska): Michał Kwiatkowski wygrywa wyścig Mediolan-San Remo

To fantastyczne osiągnięcie Kwiatkowskiego. Mediolan - San Remo było pierwszym celem Polaka w tym sezonie i widać, że kolarz jest w bardzo dobrej dyspozycji.

Eurosport.Onet.pl (Polska): Historia działa się na naszych oczach! Triumf Kwiatkowskiego w Mediolan - San Remo

Michał Kwiatkowski (Team Sky) odniósł swoje drugie najważniejsze zwycięstwo w karierze. Nigdy wcześniej żaden Polak nie wygrał w kolarskim monumencie.

Neue Zürcher Zeitung (Szwajcaria): Michał Kwiatkowski wygrał swój pierwszy Monument nieco z zaskoczenia

Zuryski dziennik podkreśla, że Mediolan-San Remo to wyścig, którego zwycięzcą nie zawsze jest najsilniejszy kolarz w wyścigu. Według Szwajcarskich dziennikarzy tym był Peter Sagan, który niespodziewanie narzucił mordercze tempo przed szczytem Poggio.

SRF (Szwajcaria): Kwiatkowski wygrywa Mediolan-San Remo po fotofiniszu

Dla Kwiatkowskiego to pierwsze zwycięstwo w Mediolan-San Remo. Mistrz Świata z 2014 roku należał do szerokiego kręgu faworytów, po tym jak 2 tygodnie temu wygrał inny włoski klasyk Strade Bianche.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

7 Comments

 1. Maxi Nihilista

  Maxi Nihilista

  19 marca 2017, 11:42 o 11:42

  Bardzo dobry pomysł z zebraniem nagłówków z innych mediów. Świetnie się to czyta! 👍🚲☺

 2. Robert Juszko

  19 marca 2017, 11:23 o 11:23

 3. Krystian Bogucki

  19 marca 2017, 13:21 o 13:21

  ee oglądamy znowu 🙂

 4. graham

  19 marca 2017, 15:01 o 15:01

  A ja z przykrością stwierdzam iż czytam wiele negatywnych komentarzy, zwłaszcza na Youtubie. Zarzucają Michałowi, że się przewiózł na kole i niczym pasożyt wykorzystał Sagana.

  • Anesca

   19 marca 2017, 17:36 o 17:36

   Też czytałam takie komentarze. Na cyclingnews. Że wheelsucker. I jeszcze np. nawiązując do tego co powiedział Michał - że Sagan jest do pokonania ktoś wytykal mu w komentarzu, że jego ilość zwycięstw w WT jest marna w porownaniu do Sagana. I takie tam.

 5. Pingback: Loverove 20.03.2017 | XOUTED - Blog Kolarski by Marek Tyniec

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: