Danilith - Nokere Koerse 2017. Przełamanie Bouhanniego

Nacer Bouhanni Paryż-Nicea

Nacer Bouhanni (Cofidis) triumfował po finiszu z peletonu na mecie belgijskiego wyścigu Nokere Koerse.

Francuz na okrężnej trasie z metą w Nokere pokonał mistrza Wielkiej Brytanii Adama Blythe (Aqua Blue Sport) oraz Joeria Stallaerta (Cibel - Cebon).

9. miejsce wywalczył Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice).

Trasa wyścigu liczyła 192 kilometry, z czego ostatnie 100 prowadziło po 15-kilometrowej rundzie z brukowym, 350-metrowym podjazdem do mety, o średnim nachyleniu 6%. W programie zaplanowano 7 pętli.

Kolarze długo po starcie nie potrafili zawiązać groźnego odjazdu, w końcu udało się to siódemce: Gaetan Bille (Vérandas Willems), Floris De Tier (LottoNL-Jumbo), Ludwig De Winter (WB Veranclassic), Elmar Reinders (Roompot), Hamish Schreurs (Israel Cycling Academy), Kenneth Van Rooy (Sport Vlaanderen) i Ole Forfang (Joker Icopal). Przewaga grupy przed wjazdem na rundy przekroczyła 3 minuty.

Większy ruch w peletonie rozpoczął się 40 kilometrów przed metą. Mocniej depnęli kolarze BMC Racing, poszło kilka kontrataków. Uciekinierzy zostali wchłonięci, a próby zawiązanie kolejnego odjazdu pełzły na niczym. Ostanie okrążenie, rozpoczął cały, duży peleton.

Na wąskiej drodze doszło do kilku kraks. Atakował Floris Gerts, następnie Silvan Dillier (obaj BMC Racing), ale wyścig zakończył masowy sprint. Na trudnej technicznie końcówce zdecydowanie najsilniejszy był Bouhanni, który o kilka długości roweru wyprzedził drugiego zawodnika.

Wyniki Danilith - Nokere Koerse 2017 (1.HC), Deinze - Nokere (192,3 km):

  1 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                         4:07:31
  2 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport
  3 Joeri Stallaert (Bel) Cibel - Cebon
  4 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb
  5 Bert Van Lerberghe (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
  6 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot
  7 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
  8 Andre Looij (Ned) Roompot
  9 Alan Banaszek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 10 Mathias De Witte (Bel) Cibel - Cebon
 11 František Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 12 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
 13 Jarl Salomein (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 14 Rob Leemans (Bel) Pauwels Sauzen
 15 Jelle Mannaerts (Bel) Tarteletto - Isorex
 16 Justin Jules (Fra) WB Veranclassic
 17 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
 18 Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy
 19 Steven Lammertink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 20 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 21 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 22 Boris Vallee (Bel) Fortuneo - Vital Concept
 23 Martin Elmiger (Swi) BMC Racing Team
 24 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 25 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 26 Timothy Stevens (Bel) Pauwels Sauzen
 27 Floris Gerfs (Ned) BMC Racing Team
 28 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo
 29 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems Crelan
 30 Amund Grondahl Jansen (Nor) Team LottoNl-Jumbo
 31 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 32 Berden De Vries (Ned) Roompot
 33 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport
 34 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
 35 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 36 Etienne Van Empel (Ned) Roompot
 37 Anders Skaarseth (Nor) Team Joker Icopal
 38 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
 39 Roy Jans (Bel) WB Veranclassic
 40 Bert De Backer (Bel) Team Sunweb
 41 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
 42 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 43 Rob Ruijgh (Ned) Tarteletto - Isorex
 44 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
 45 Arjen Livyns (Bel) Pauwels Sauzen
 46 Zico Waeytens (Bel) Team Sunweb
 47 Martijn Budding (Ned) Roompot
 48 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 49 Jakub Kaczmarek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 50 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport
 51 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
 52 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 53 David Boucher (Bel) Pauwels Sauzen
 54 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 55 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini
 56 Roman Maikin (Rus) Gazprom – Rusvelo
 57 Wesley Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 58 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini
 59 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 60 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 61 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice
 62 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Crelan
 63 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 64 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
 65 Igor Boev (Rus) Gazprom – Rusvelo
 66 Kamil Małecki (Pol) CCC Sprandi Polkowice              00:17
 67 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 68 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
 69 Michael Cools (Bel) Tarteletto - Isorex
 70 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 71 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 72 Benjamin Perry (Can) Israel Cycling Academy
 73 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom – Rusvelo
 74 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
 75 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot
 76 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 77 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 78 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
 79 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
 80 Huub Duyn (Ned) Veranda's Willems Crelan
 81 Gerry Druyts (Bel) Pauwels Sauzen
 82 Michiel Dieleman (Bel) Cibel - Cebon
 83 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 84 Seppe Verschuere (Bel) Cibel - Cebon
 85 Niels De Rooze (Bel) Tarteletto - Isorex
 86 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 87 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy
 88 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis                          00:26
 89 Jonas Van Genechten (Bel) Cofidis
 90 Kenny Dehaes (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 91 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
 92 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 93 Vegard Breen (Nor) Team Joker Icopal
 94 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 95 Martijn Tusveld (Ned) Roompot                          00:29
 96 Robby Cobbaert (Bel) Cibel - Cebon
 97 Maxime Vantomme (Bel) WB Veranclassic                  00:32
 98 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe
 99 Dimitri Peyskens (Bel) WB Veranclassic
100 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo
101 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb
102 Dorian Godon (Fra) Cofidis
103 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie
104 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Sunweb
105 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom – Rusvelo
106 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert
107 Floris De Tier (Bel) Team LottoNl-Jumbo                00:37
108 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
109 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
110 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                      00:40
111 Nicola Bagioli (Ita) Nippo - Vini Fantini
112 Stijn Steels (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
113 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy         00:59
114 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis                        01:01
115 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis
116 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert          01:04
117 Kevin Ista (Bel) WB Veranclassic
118 Leigh Howard (Aus) Aqua Blue Sport                     01:42
119 Dennis Coenen (Bel) Cibel - Cebon
120 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               01:48
121 Matthew Brammeier (Irl) Aqua Blue Sport
122 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal
123 Brecht Dhaene (Bel) Pauwels Sauzen                     01:51
124 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy           01:54
125 Ludwig De Winter (Bel) WB Veranclassic                 01:56
126 Elmar Reinders (Ned) Roompot
127 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
128 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
129 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
130 Jimmy Janssens (Bel) Cibel - Cebon                     02:00
131 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport
132 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo
133 Ole Forfang (Nor) Team Joker Icopal                    02:09
134 Michael Goolaerts (Bel) Veranda's Willems Crelan  
135 Loic Chetout (Fra) Cofidis                             02:34
136 Gaetan Bille (Bel) Veranda's Willems Crelan            02:36
137 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin                     02:41
138 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
139 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept          02:44
140 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice               02:46
141 Tony Hurel (Fra) Direct Energie                        02:55
142 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe               03:45
143 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise      03:52
144 Alexander Maes (Bel) Cibel - Cebon
145 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
146 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                       04:18
147 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
148 Ryan Anderson (Can) Direct Energie                     04:21
149 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                      04:29
150 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Katusha-Alpecin
151 Erwann Corbel (Fra) Fortuneo - Vital Concept           05:15
152 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo             05:27
153 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport                     05:35
154 Sander Cordeel (Bel) Veranda's Willems Crelan          07:27
155 Timothy Dupont (Bel) Veranda's Willems Crelan          07:42
156 Kristoffer Skjerping (Nor) Team Joker Icopal
157 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Joker Icopal
158 Adriaan Aas Stien (Nor) Team Joker Icopal
159 Bjorn Tore Hoem (Nor) Team Joker Icopal
160 Markus Hoelgaard (Nor) Team Joker Icopal
161 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini          08:19
162 Andrew Leigh (GBr) Tarteletto - Isorex
163 Barry Markus (Ned) Pauwels Sauzen
164 James Shaw (GBr) Lotto Soudal
165 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport
166 Lawrence Naesen (Bel) WB Veranclassic
167 Kevin Verwaest (Bel) Tarteletto - Isorex               09:01
168 Jonathan Breyne (Bel) Tarteletto - Isorex              09:29

Dodaj komentarz