Paryż-Nicea 2017. Drugi taki duet braci w historii

Gorka Izagirre na czasówe Paryż-Nicea 2017

Dopiero drugi raz w historii Paryż-Nicea duet braci zdołał w klasyfikacji generalnej zajął miejsce w top 10.

Najpierw wyczynu dokonali tego Louison Bobet – trzykrotny triumfator Tour de France, mistrz świata – oraz Jean Bobet. Ten pierwszy w 1957 roku był piąty, ten drugi dziesiąty. Dopiero teraz ich ścieżką poszła rodzina Izagirre.

Ion Izagirre, kapitan teamu Bahrain-Merida, zajął siódmą lokatę, a Gorka Izagirre, będący pomocnikiem Alejandro Valverde w Movistar, uplasował się nawet wyżej – tuż za podium.

Alejandro miał być naszym liderem, musiał jednak zrezygnować ze startu z powodu choroby. Dostałem więc wolną rękę. Nawet nie wiedziałem, że przechodzimy wraz z Ionem do historii

– tłumaczył 29-letni Gorka.

O dwa lata od niego młodszy braciszek był bardziej emocjonalny.

Bardzo się z tego cieszę. Nasz wynik pokazuje, że jesteśmy wartościowymi zawodnikami. Jeździmy teraz w innych drużynach, ale po wyścigu jesteśmy przyjaciółmi, jesteśmy rodziną

– dodał  zwycięzca Tour de Pologne (2015).

Ich ojciec Jose Ramon sam przez cztery sezony ścigał się w zawodowym peletonie. Obaj mieszkają blisko siebie, razem trenują.

 

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: