Australijczyk Richie Porte (BMC Racing) triumfował na królewskim etapie Paryż-Nicea.
32-letni zawodnik po ataku na ostatnich 3 kilometrach wspinaczki na Col de la Couillole pokonał Hiszpana Alberto Contadora (Trek-Segafredo) i Irlandczyka Daniela Martina (Quick-Step Floors). Lider formacji BMC tym samym powetował sobie wcześniejsze niepowodzenia i straty na deszczowych odcinkach, które wykluczyły go z walki o podium imprezy.
Henao został nowym liderem zmagań, koszulkę odbierając Francuzowi Julianowi Alaphilippe’owi (Quick-Step Floors).
Kluczowy dla wyników “Wyścigu ku Słońcu” odcinek prowadził na Col de la Couillole (15,7 km, 7,1%), którą 37 kilometrów przed metą poprzedzała przełęcz Saint-Martin (7,5 km, 7,2%).
Już na 10 kilometrze rywalizacji wyrastała premia drugiej kategorii Côte de Gattières (4,5 km, 5%), która wyłoniła pięcioosobową ucieczkę w składzie Lilian Calmejane (Direct Energie), Axel Domont (AG2R La Mondiale), Delio Fernandez (Delko Marseille Provence KTM), Omar Fraile (Dimension Data) oraz Jan Polanc (UAE Team Emirates).
Punkty na pierwszej premii zbierał Calmejane, o tytuł najlepszego górala wyścigu rywalizując z broniącym polka dot jersey Domontem. Kolarz Direct Energie punktował także na zlokalizowanej na 30 kilometrze premii pierwszej kategorii – Col de Vence (9,7 km, 6,6%) – co zamknęło na kolejne kilometry kwestię rywalizacji w tej klasyfikacji.
Uciekinierzy z przewagą 3 minut i 40 sekund pokonywali stosunkowo łatwiejszy odcinek dojazdowy do wyrastającej powoli Col Saint-Martin. Droga wznosić się zaczynała już po 110 kilometrach etapu, a 7,5-kilometrowy podjazd mający szczyt na 140 kilometrze miał zmęczyć zawodników przed finałową wspinaczką.
Podjazd zmotywował Calmejane’a, który zostawił kompanów ucieczki i odjechał samotnie po punkty na górskiej premii. Peleton podkręcił tempo gdy kolarze BMC i Quick-Step Floors objęli rządy na czele grupy. Wczesnego ataku spróbował Jacob Fuglsang (Astana), ale Duńczykowi nie udało się odjechać.
Kłopoty przed szczytem miał Tony Gallopin (Lotto Soudal), natomiast na zjeździe do ataku za samotnym Calmejanem ruszyli Quentin Pacher (Delko Marseille Provence KTM), Cyril Gautier (AG2R La Mondiale) i Diego Ulissi (UAE Team Emirates).
Trójka zbliżyła się do prowadzącego, a przyspieszenie Pachera urwało Gautiera. Dwójka minęła Calmejane’a na 14 kilometrów przed metą, ale na swoich plecach czuła już oddech kolarzy Sky, którzy rozpoczęli dyktowanie tempa.
Pacher szybko opadł z sił, zostawiając losy ucieczki w rękach Ulissiego. Włoch nie miał jednak dużych szans na powodzenie – na 11 kilometrów przed metą na czele grupy goniącej zaktywizował się Jarlinson Pantano (Trek-Segafredo), dyktując mocne tempo dla czającego się z tyłu Alberto Contadora. Z czołówki momentalnie odpadli Simon Yates (Orica-Scott), Nicolas Roche (BMC Racing), Tony Gallopin (Lotto Soudal) i Pierre Rolland (Cannondale-Drapac).
10 kilometrów przed metą strzelił Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors). Lider wyścigu pałeczkę przekazał Irlandczykowi Danielowi Martinowi, który trzymał koło Contadora i jechał obok m.in. Richiego Porte’a (BMC), Ilnura Zakarina (Katusha-Alpecin), Fuglsanga, Gorki Izagirre (Movistar), Iona Izagirre (Bahrain-Merida), Sergio Henao i Mikela Nieve (Team Sky).
Prowadzący 13-osobową grupkę faworytów Pantano obowiązkami nadawania tempa dzielił się z Baskiem Nieve, na 6,5 kilometra przed metą notując 45 sekund przewagi nad liderem wyścigu. Przyspieszenie Kolumbijczyka na 5,5 kilometra przed metą okroiło czołówkę do Porte’a, Contadora, Henao, Fuglsanga, Iona Izagirre i Martina.
Szóstka faworytów została bez wyczerpanego Pantano na 4600 metrów przed metą, a po chwili konsternacji do ataku ruszył Fuglsang. Duńczyka pokrył Izagirre, a do kontry ruszył Porte, otrzymując odpowiedź od wszystkich rywali.
3,5 kilometra przed metą atak Contadora rozerwał grupkę – na kole “El Pistolero” zostali Henao i Porte, natomiast kłopoty mieli Fuglsang i Izagirre. Australijczyk poprawił 300 metrów dalej, zmuszając Contadora i Henao do zaciekłego pościgu.
Hiszpan i Kolumbijczyk nie zdołali znaleźć odpowiedzi na atak “Tasmańskiego Diabła”, który zmierzał po zwycięstwo etapowe na najwyższym w historii punkcie wyścigu. Contador cierpliwość stracił w obrębie ostatniego kilometra i mocnym atakiem oderwał się od Henao, na mecie meldując się jako drugi i redukując stratę do zwycięskiego Porte’a do 21 sekund.
Trzecie miejsce na kresce zajął Martin, rzutem na taśmę wyprzedzając na ostatnich 20 metrach Henao. Kolumbijczyk nie przejął się jednak stratą bonusu, ponieważ na podium czekała na niego koszulka lidera imprezy.
1 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 5:01:35
2 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo 00:21
3 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors 00:32
4 Sergio Henao (Col) Team Sky
5 Jon Izaguirre (Spa) Bahrain-Merida 00:55
6 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 01:07
7 Pierre Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale 01:11
8 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 01:21
9 Marc Soler (Spa) Movistar Team
10 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team
11 Mikel Nieve (Spa) Team Sky 02:03
12 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team 02:11
13 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb 02:17
14 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors 02:40
15 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
16 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
17 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 03:18
18 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac 04:04
19 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
20 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 04:20
21 Simon Yates (GBr) Orica-Scott
22 David De La Cruz (Spa) Quick-Step Floors 05:36
23 Diego Ulissi (Ita) Team UAE Emirates
24 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM 06:49
25 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence KTM
26 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
27 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
28 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe
29 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
30 Sebastian Henao (Col) Team Sky
31 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 07:34
32 Jose Herrada (Spa) Movistar Team 08:12
33 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 08:18
34 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
35 Romain Hardy (Fra) Fortuneo - Vital Concept 08:40
36 Rudy Molard (Fra) FDJ 08:54
37 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
38 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
39 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
40 Arnold Jeannesson (Fra) Fortuneo - Vital Concept 09:15
41 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale 09:35
42 Winner Anacona (Col) Movistar Team 09:51
43 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 09:58
44 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 10:00
45 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 10:13
46 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 11:20
47 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
48 Tsgabu Grmay (Eth) Bahrain-Merida
49 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 12:11
50 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida 12:57
51 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM
52 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 13:51
53 Jens Keukeleire (Bel) Orica-Scott
54 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin
55 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 15:48
56 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott 17:58
57 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors
58 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 18:01
59 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
60 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 19:15
61 Amael Moinard (Fra) BMC Racing Team 20:44
62 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
63 Philip Deignan (Irl) Team Sky
64 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 20:48
65 Manuele Mori (Ita) Team UAE Emirates 24:30
66 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal
67 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
68 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
69 Ben King (USA) Dimension Data
70 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
71 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
72 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
73 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
74 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team
75 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
76 Remy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM
77 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
78 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie
79 José Mendes (Por) Bora-Hansgrohe
80 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
81 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
82 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
83 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
84 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille Provence KTM
85 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
86 Simone Petilli (Ita) Team UAE Emirates
87 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 26:38
88 Michał Gołaś (Pol) Team Sky 28:24
89 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
90 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida 29:00
91 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
92 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept 29:55
93 David Lopez (Spa) Team Sky 30:34
94 Delio Fernandez (Spa) Delko Marseille Provence KTM
95 Pierre Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept 31:02
96 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
97 Alexander Kristoff (Nor) Katusha-Alpecin
98 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
99 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 31:15
100 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 33:34
101 Federico Zurlo (Ita) Team UAE Emirates
102 Jan Polanc (Slo) Team UAE Emirates
103 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
104 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
105 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe
106 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
107 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
108 Luke Rowe (GBr) Team Sky
109 Simon Gerrans (Aus) Orica-Scott
110 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
111 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors
112 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
113 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo
114 Julien Morice (Fra) Direct Energie
115 Mathew Hayman (Aus) Orica-Scott
116 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
117 Mitch Docker (Aus) Orica-Scott
118 Ben Swift (GBr) Team UAE Emirates
119 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac
120 Christian Knees (Ger) Team Sky
121 Mickael Delage (Fra) FDJ
122 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
123 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
124 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
125 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data
126 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
127 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
128 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
129 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
130 Michael Albasini (Swi) Orica-Scott
131 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
132 Matti Breschel (Den) Astana Pro Team
133 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
134 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal
135 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
136 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac
137 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
138 Tyler Farrar (USA) Dimension Data
139 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-Scott
140 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
141 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb
142 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida
143 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
144 Zico Waeytens (Bel) Team Sunweb
145 Sven Erik Bystrøm (Nor) Katusha-Alpecin
146 Marc Sarreau (Fra) FDJ
147 Michael Morkov (Den) Katusha-Alpecin
148 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
149 Jacopo Guarnieri (Ita) FDJ
150 Davide Cimolai (Ita) FDJ 33:44
151 Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe 41:52
DNF Arnaud Demare (Fra) FDJ
DNF Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
DNF Omar Fraile (Spa) Dimension Data
DNS Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept
DNS Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
DNS Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac
1 Sergio Henao (Col) Team Sky 27:01:15
2 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors 00:30
3 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo 00:31
4 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 01:00
5 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors 01:22
6 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 01:34
7 Jon Izaguirre (Spa) Bahrain-Merida 01:41
8 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal 03:22
9 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb 04:07
10 Simon Yates (GBr) Orica-Scott 04:39
11 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors 13:41
12 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 14:26
13 Rudy Molard (Fra) FDJ 15:01
14 Romain Hardy (Fra) Fortuneo - Vital Concept 17:21
15 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 18:07
16 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 19:15
17 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 24:57
18 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo 25:07
19 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 27:23
20 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence KTM 27:33
21 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 28:51
22 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale 32:41
23 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 34:14
24 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo 34:17
25 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 35:22
26 Mikel Nieve (Spa) Team Sky 35:26
27 David De La Cruz (Spa) Quick-Step Floors 36:40
28 Marc Soler (Spa) Movistar Team 36:46
29 Jens Keukeleire (Bel) Orica-Scott 39:55
30 Jose Herrada (Spa) Movistar Team 41:31
31 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors 42:49
32 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe 42:56
33 Diego Ulissi (Ita) Team UAE Emirates 43:09
34 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 44:51
35 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale 45:05
36 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team 46:00
37 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 46:09
38 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 46:18
39 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 47:01
40 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin 47:20
41 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 48:02
42 Arnold Jeannesson (Fra) Fortuneo - Vital Concept 48:46
43 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM 48:52
44 Tsgabu Grmay (Eth) Bahrain-Merida 50:37
45 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 50:57
46 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 51:16
47 Sebastian Henao (Col) Team Sky 51:32
48 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac 52:05
49 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM 53:11
50 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept 55:38
51 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 55:48
52 Alexander Kristoff (Nor) Katusha-Alpecin 55:55
53 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 56:07
54 Winner Anacona (Col) Movistar Team 56:44
55 Pierre Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale 56:51
56 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 57:47
57 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 58:00
58 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 58:30
59 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott 58:40
60 Christian Knees (Ger) Team Sky 59:48
61 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors 59:49
62 Amael Moinard (Fra) BMC Racing Team 1:00:04
63 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida 1:00:05
64 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin 1:00:33
65 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-Scott 1:00:54
66 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors 1:01:29
67 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 1:01:31
68 Sven Erik Bystrøm (Nor) Katusha-Alpecin 1:01:41
69 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 1:01:46
70 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
71 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM 1:01:54
72 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 1:02:01
73 Luke Rowe (GBr) Team Sky 1:02:09
74 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac 1:02:41
75 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo 1:03:11
76 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 1:03:45
77 Davide Cimolai (Ita) FDJ 1:04:13
78 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data 1:04:14
79 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida 1:04:18
80 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:04:21
81 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept
82 Ben Swift (GBr) Team UAE Emirates 1:04:31
83 Michael Albasini (Swi) Orica-Scott 1:04:43
84 Simone Petilli (Ita) Team UAE Emirates 1:04:50
85 Mathew Hayman (Aus) Orica-Scott 1:05:09
86 Delio Fernandez (Spa) Delko Marseille Provence KTM 1:05:31
87 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 1:06:14
88 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 1:06:17
89 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin 1:06:24
90 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:06:37
91 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 1:07:06
92 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 1:07:16
93 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 1:08:57
94 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team 1:09:06
95 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida 1:09:17
96 Simon Gerrans (Aus) Orica-Scott 1:09:24
97 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 1:09:25
98 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin 1:09:30
99 Philip Deignan (Irl) Team Sky 1:09:49
100 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:09:59
101 Manuele Mori (Ita) Team UAE Emirates 1:10:01
102 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 1:10:08
103 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 1:10:14
104 Michał Gołaś (Pol) Team Sky 1:10:34
105 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb 1:10:47
106 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 1:12:38
107 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:12:48
108 Jacopo Guarnieri (Ita) FDJ 1:14:15
109 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie 1:14:28
110 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 1:14:51
111 Jan Polanc (Slo) Team UAE Emirates 1:14:52
112 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal 1:15:00
113 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ 1:15:06
114 Olivier Le Gac (Fra) FDJ 1:15:15
115 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:15:25
116 Ben King (USA) Dimension Data 1:15:31
117 Marc Sarreau (Fra) FDJ 1:15:34
118 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM 1:16:16
119 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie 1:16:21
120 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:16:33
121 Mitch Docker (Aus) Orica-Scott
122 Remy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM 1:16:50
123 Matti Breschel (Den) Astana Pro Team 1:17:04
124 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo 1:17:06
125 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo 1:17:12
126 Pierre Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept 1:18:04
127 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale 1:18:48
128 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:20:11
129 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal 1:20:34
130 David Lopez (Spa) Team Sky 1:22:34
131 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille Provence KTM 1:24:43
132 Julien Morice (Fra) Direct Energie 1:25:14
133 José Mendes (Por) Bora-Hansgrohe 1:26:45
134 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team 1:27:13
135 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida 1:27:52
136 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept 1:28:36
137 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
138 Adrien Petit (Fra) Direct Energie 1:28:47
139 Zico Waeytens (Bel) Team Sunweb 1:29:23
140 Michael Morkov (Den) Katusha-Alpecin 1:29:55
141 Mickael Delage (Fra) FDJ
142 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo 1:30:16
143 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors 1:30:21
144 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 1:30:52
145 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data 1:31:23
146 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida 1:31:27
147 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac 1:35:59
148 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team 1:39:47
149 Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe 1:43:10
150 Tyler Farrar (USA) Dimension Data 1:47:14
151 Federico Zurlo (Ita) Team UAE Emirates 1:49:33
Lista nieoczywista na Ronde van Vlaanderen: czterech zawodników i dwie zawodniczki, na których warto zwrócić uwagę w Wyścigach Dookoła Flandrii.
Jak zmieniły się przygotowania Katarzyny Niewiadomej w roku 2024? Stuyven i Van Aert po operacjach. Wiadomości z czwartku, 28 marca.
Demi Vollering pożegna się z SD Worx-Protime. Zwycięstwa Benoita Cosnefroya i Marianny Vos. Wiadomości i wyniki ze środy, 27 marca.
Matteo Jorgenson po ataku na ostatnich kilometrach wygrał 78. edycję Dwars door Vlaanderen – A travers la Flandre.
Wout van Aert złamał obojczyk i kilka żeber w kraksie na trasie Dwars Door Vlaanderen. Belg nie wystartuje w kolejnych…
Mads Pedersen wie, że może wygrywać z najlepszymi, ale rozumie, że kluczem do pokonania Mathieu van der Poela czy Wouta…
Zobacz komentarze
Tydzień temu zdychał.