Paweł Bernas i Jarosław Marycz w Domin Sport

Paweł Bernas wygrywa sprint na mecie Szlakiem Grodów Piastowskich

Polska grupa kontynentalna Domin Sport poinformowała, że w jej szeregach znaleźli się Paweł Bernas i Jarosław Marycz.

Zespół Andrzeja Domina w sezonie 2017, podobnie jak w ubiegłym roku, startował będzie jako ekipa kontynentalna. W komunikacie przesłanym dziś do mediów, zespół poinformował o pozyskaniu triumfatora Volta ao Alentejo (2015) i zwycięzcy Wyścigu Dookoła Mazowsza (2014).

Bernas, który ostatnie dwa lata spędził w zespole Verva Activejet, do zespołu Andrzeja Domina trafił po cichym rozpadzie ekipy Piotra Kosmali. Marycz z kolei nie otrzymał prolongaty kontraktu z ekipą CCC Sprandi Polkowice.

Bardzo się cieszę z pozyskania tak wartościowych zawodników. Paweł poprzedni sezon miał trudny ze względu na kontuzję, ale zimę sumiennie przepracował i na pewno wróci z nami w dobrym stylu. Z kolei Jarek jest bardzo doświadczony jak na swój wiek i będzie dużym wzmocnieniem dla ekipy. Rozmawiam jeszcze z jednym zawodnikiem, więc nie mogę mówić, że skład jest finalnie zamknięty

- czytamy w wypowiedzi Andrzeja Domina.

26-letni Bernas w 2015 roku wygrał portugalską etapówkę Volta ao Alentejo i triumfował w wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich. Na koncie ma też wygraną w Karpackim Wyścigu Kurierów (2011) oraz sukcesy w wyścigach Visegrad 4 Bicycle Race - triumfy w GP Hungary i GP Slovakia (2014) oraz w GP Czech Republic (2015).

Brązowy medalista mistrzostw Polski (2015) pierwszą połowę sezonu 2016 stracił lecząc kontuzję i startował zaledwie od czerwca, odbudowując dawną dyspozycję.

Dziękuję mojej poprzedniej drużynie za dwa dobre lata i wsparcie nawet wtedy, kiedy miałem ciężki czas. Podziękowania również dla Andrzeja Domina za zaufanie i szansę. Postaram się wykorzystać ją jak najlepiej i wrócić do swojej najlepszej formy. Z chłopakami się znamy i lubimy, więc myślę, że stworzymy zgraną ekipę

- zaznaczył.

29-letni Marycz w latach 2010-12 reprezentował ekipę Saxo-Bank, do polskiej grupy CCC Sprandi Polkowice dołączając w 2013 roku. W jej barwach wygrał ściganie na Mazowszu (2014), zajął 5. miejsce w RideLondon Classic (2016), czy 10. w Garmin Velothon Berlin (2014), a wraz z drużyną w 2015 roku rozstrzygnął na swoją korzyść etap jazdy drużynowej na czas podczas Settimana Coppi e Bartali.

Skład ekipy Domin Sport na sezon 2017: Paweł Bernas, Artur Detko, Kacper Gronkiewicz, Patryk Kostecki, Adrian Kucharek, Jarosław Marycz, Jarosław Rębiewski, Piotr Skarżyński i Kamil Zieliński.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Fot. Marek Kosowski

    9 marca 2017, 14:39 o 14:39

    Oby to jeszcze nie był koniec transferów, bo chyba paru niezłych zawodników wciąż pozostaje bez kontraktu...

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: