Commonwealth Cycling Classic odwołany

Pierwsza edycja Commonwealth Cycling Classic, który miał się odbyć w amerykańskim stanie Wirginia, została odwołany. Powodem kłopoty polityczne.

Impreza została wstępnie zaplanowana na dni 24-27 sierpnia 2017. UCI przydzieliła jej kategorię 2.1 w cyklu UCI America Tour. Głównym celem rywalizacji miało być ponowne rozegranie kolarskich zmagań w stanie Wirginia oraz w Richmond, które w 2015 roku zorganizowało kolarskie mistrzostwa świata. Globalny czempionat cieszył się ogromną popularnością nie tylko wśród amerykańskich kibiców, ale również lokalnych firm. 

Wyścig został jednak odwołany, głównie z powodów politycznych. Wybory w listopadzie 2016 roku doprowadziły do wyboru nowego burmistrza, a ten, od objęcia stanowiska w styczniu, wyznaczył inne priorytety w budżecie miasta.

Zainteresowanie było, ale czasowo wyszło źle. Mam nadzieję, że grupa zainteresowanych ludzi będzie nadal szukała sposobów aby przywrócić nam światowe kolarstwo. To wspaniały sport, który może pomóc lokalnej turystyce i rozwoju ekonomicznemu, jednocześnie pokazując nasz region całemu światu

- powiedział pomysłodawca wyścigu, Tim Miller, w imieniu organizatora RPM Events. Miller został zwolniony ze swojej posady.

Tym samym rywalizacja podzieliła los Criterium International oraz La Méditerranéene, które w tym roku zostały skreślone z kolarskiego kalendarza.

W tym roku odbędzie się pierwsza edycja Colorado Classic (10-13 sierpnia). Wstęp na imprezę, którą również będzie organizować RPM Events, będzie płatny.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: