Orica-Scott rozdysponowała zadania na wielkie toury

Esteban Chaves oraz bracia Adam i Simon Yates poznali swoje cele w sezonie 2017.

Australijski zespół Orica-Scott potwierdził debiut Estebana Chavesa w Tour de France. Brytyjskich bliźniaków Yates czeka również debiut, ale w Giro d'Italia. Cała trójka ma wziąć natomiast udział w Vuelta a Espana.

27-letni Chaves w minionym sezonie otarł się o zwycięstwo w Giro, kończąc wyścig na drugim miejscu, Vueltę również zapisał bardzo udanie, na trzecim stopniu podium. Świetnie w lipcu zaprezentował się natomiast Adam Yates, który został najlepszym młodym kolarzem Tour de France, zajmując w klasyfikacji końcowej czwartą lokatę. Simon Yates nie był wcale dużo gorszy, gdyż podczas Vuelty sięgnął po etap, a w Madrycie cieszył się z szóstej pozycji.

Przyszło nam przemyśleć program startowy, który zadowoli naszych trzech znakomitych chłopaków i da impuls całemu zespołowi. Każdy z nich w zeszłym sezonie miło nas zaskoczył wynikami, ale posiadamy długoterminową strategię i nie popadamy w samozadowolenie. Naszym priorytetem jest dalszy rozwój, uwzględniający indywidualne potrzeby zawodników

- wyjaśnił dyrektor sportowy zespołu Matt White.

Australijczyk powiedział, że Chaves swoimi osiągnięciami zapracował sobie na start w największym wyścigu na świecie.

Esteban udowodnił, że jest już gotowy, że zasługuje na taką okazję. Myślę, że nie należy oczekiwać iż wygra swój pierwszy Tour de France, ale pokazał, że fizycznie jest przygotowany do wielkich tourów oraz że radzi sobie ze stresem związanym z trzytygodniową rywalizacją.

Bracia Yates poznają piękno Giro d'Italia, a także, co podkreśla White, po raz pierwszy w jednym sezonie zaliczą dwa grand toury.

Ktoś może się zdziwić, że czwarty kolarz Tour de France nie wróci na ten wyścig, ale sprawa jest prosta, chcemy dać mocniejszy fundament na przyszłość, który uwolni ich pełen potencjał. Wyniki braci były imponujące, jednak to co najlepsze, zobaczymy z ich strony dopiero w najbliższych latach. Postanowiliśmy posłać ich na dwa wielkie toury, co zaprocentuje u Yatesów w przyszłości.

White z zainteresowaniem będzie wyglądał Vuelta a Espana, podczas którego trójka jego asów pojedzie razem.

Nie wiem na co będzie stać w Hiszpanii Estebana po ukończeniu Touru. W Vuelcie wystąpi cała trójka, co również dla nas jest interesującą perspektywą.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: