Domin Sport ponownie w gronie drużyn kontynentalnych

Domin Sport to kolejna polska drużyna, która uzyskała licencję kontynentalną Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).

W składzie pozostali Kamil Zieliński, Artur Detko, Jarosław Rębiewski oraz Patryk Kostecki. Wspomogą ich: dobrze radzący sobie w sprinterskich końcówkach Kacper Gronkiewicz, ósmy zawodnik ubiegłorocznych mistrzostw Polski - Piotr Skarżyński oraz łączący szosę i MTB Adrian Kucharek. Zespół poprowadzą Andrzej Domin i Wojciech Pawlak.

Bardzo się cieszę, że możemy kontynuować ściganie w sezonie 2017. Także w tym roku postaramy się porządnie namieszać w polskim peletonie. Zapowiada się ciekawie. Do zespołu dobraliśmy trzech młodych i ambitnych zawodników, ale skład nie jest jeszcze zamknięty. Docelowo ma dołączyć jeszcze dwóch kolarzy, których nazwiska podamy w najbliższym czasie. Dziękuję wszystkim wspierającym nas partnerom, że są z nami i że dzięki nim możemy rozwijać grupę

- komentuje kierujący zespołem Andrzej Domin.

Podobnie jak w poprzednim sezonie, ekipa zostanie wyposażona w rowery Colnago CLX. Kolarze kończą właśnie pierwsze zgrupowanie, podczas którego trenowali w okolicach Polanicy, a ostatnie dni spędzili na torze kolarskim w Pruszkowie. W lutym polecą na obóz przygotowawczy w nieco cieplejsze strony.

Domin Sport jest piątą polską drużyną z licencją UCI. Spośród pozostałych wyłącznie CCC Sprandi Polkowice ma licencję Professional Continential, a pozostałe - Voster Uniwheels Team, Wibatech 7R Fuji oraz Team Hurom - mają licencję Continential. 

Skład Domin Sport na 2017: Artur Detko, Kacper Gronkiewicz, Adrian Kucharek, Patryk Kostecki, Jarosław Rębiewski, Piotr Skarżyński, Kamil Zieliński.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: