Trasa Challenge Mallorca 2017

26. edycja Challenge Mallorca rozpocznie w najbliższy czwartek kolarski sezon na europejskich drogach.

Wydarzenie oparte na czterech wyścigach jednodniowych (kat. 1.1), prowadzących drogami śródziemnomorskiej wyspy, pozwala peletonowi łagodnie wejść w sezon, w zwykle sprzyjających o tak wczesnej poprze roku warunkach atmosferycznych.

Tegoroczną rywalizację otworzy płaski odcinek na trasie Porreres - Campos. Drugiego dnia droga ma poprowadzić przez kilka niewielkich przełęczy, najtrudniejsza Collet Alt de Cuber, wznosząca się na wysokość 920 metrów, jest położona 25 kilometrów przed metą, jednak po opadach deszczu i śniegu  trasa może ulec zmianie.

Sobotni etap wróci na Collet Alt de Cuber, a na koniec organizatorzy przewidzieli wspinaczkę pod Coll de sa Creueta (3,7 km; 5%). Ostatnią częścią rywalizacji na Majorce będzie sprinterski sprawdzian do Palma.

W Challenge Mallorca weźmie udział 20 zespołów, w tym Team Sky, Movistar, Lotto Soudal i Bora-hansgrohe. Na górzystej części wyścigu  wejdzie w sezon Rafał Majka. Bora-hansgrohe do wyścigów zgłosiła również Macieja Bodnara i Pawła Poljańskiego. Na Majorce ponownie start rozpocznieMichał Gołaś, razem z debiutującym pod banderą Team Sky Łukaszem Wiśniowskim. W Lotto Soudal dyspozycję po zimowych przygotowaniach przetestuje Tomasz Marczyński.

Trasa Challenge Mallorca 2017:

Trofeo Porreres - Felanitx - Ses Salines - Campos (Porreres - Campos, 161,8 km)

Trofeo Serra de Tramuntana (Soller – Deia, 153,9 km)

Trofeo Andratx - Mirador des Colomer (Andratx – Port de Pollenca, 160,3 km)

Trofeo Playa de Palma - Palma (Playa de Palma – Palma, 161,5 km)

przekroje: vueltamallorca.com

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: