Kto zdobędzie dzikie karty na Giro d'Italia 2017?

W tym tygodniu RCS Sport ogłosi nazwy zespołów, które dzięki "dzikim kartom" będą mogły wziąć udział w 100. edycji Giro d'Italia. Ponadto poznamy drużyny, które wystartują w Tirreno-Adriatico, Mediolan-San Remo i Il Lombardia.

W Giro d'Italia na pewno wystartuje włoska ekipa Bardiani-CSF, która zapewniła sobie udział we włoskim Grand Tourze przez zwycięstwo w Pucharze Włoch. Po słowach prezesa RCS Sport można wywnioskować, że zaproszenie otrzyma jedna zagraniczna ekipa, niemal na pewno będzie to Gazprom-Rusvelo. Rosyjski team z dobrej strony pokazał się w "Corsa Rosa" rok temu, kiedy Alexander Foliforov wygrał etap jazdy indywidualnej na czas pod Alpe di Siusi. 

Ponadto w grze pozostają jeszcze trzy włoskie ekipy z licencją Professional Continental: Wilier-Selle Italia, Nippo-Vini Fantini i Androni Giocattoli. Interesy handlowe i nowy właściciel RCS Sport Urbano Cairo będą kluczowe w kontekście przydziału dzikich kart. Wydaje się, że pozostałe dwa miejsca trafią do włoskich drużyn, ale właśnie w tym miejscu pojawia się CCC Sprandi Polkowice. Polska drużyna brała udział w Giro d'Italia 2015, ale mimo braku dobrych wyników pozostawiła po sobie dobre wrażenie. Ponadto RCS Sport rozważa zorganizowanie Grande Partenza 2018 właśnie w Polsce - może przemawiać za startem CCC Sprandi Polkowice we włoskim wyścigu, jednak dopiero w przyszłym, a nie obecnym roku

W ubiegłym roku "dzikie karty" otrzymały: Gazprom-Rusvelo, Bardiani-CSF, Wilier i Nippo-Vini Fantini. Pominięte zostało Androni Giocattoli. Nippo-Vini Fantini ma w swoim składzie: Juliana Arredondo, Alana Marangoniego, Marco Canolę oraz byłego mistrza Włoch Ivana Santaromitę, dlatego jest faworytem w wyścigu po "dziką kartę".

Wilier to z kolei Filippo Pozzato i młody sprinter z polskimi korzeniami Jakub Mareczko. Najgorzej pod względem kadrowym wypada Androni Giocattoli. Drużyna Gianniego Savio musiała pożegnać się Franco Pelizzottim. W drużynie przeważają włoscy orlicy, a sam Savio wierzy w dobry występ młodego Kolumbijczyka Egana Bernala.

100. edycja Giro d'Italia rozpocznie się 6 maja na Sardynii, a zakończy 28 maja w Mediolanie. 

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: