Caleb Ewan: "wszystko wyszło perfekcyjnie"

Od zwycięstwa w People's Choice Classic rozpoczęli współpracę Caleb Ewan i Roger Kluge.

Kluge przeszedł do zespołu Orica-Scott po tym, jak jego poprzednia drużyna - IAM Cycling - wycofała się z kolarstwa. W australijskiej ekipie 30-letni Niemiec ma być jednym z rozprowadzających Caleba Ewana. Dziś, ta współpraca zadziałała idealnie, albowiem nowy "Pocket Rocket" triumfował w kryterium w Adelajdzie.

W rozmowach z reporterami po wyścigu 22-letni Ewan wyraził zadowolenie z pracy wicemistrza świata w omnium

Dziś mieliśmy pierwszy wyścig z Rogerem i zostawił mnie on na czele w dobrym momencie. Wszystko zadziałało idealnie, a tak jest rzadko. Musiałem tylko trzymać koło. Na ostatnich okrążeniach jechał za mną, abym był w bezpieczniejszej pozycji. Zdziwiłem się, kiedy go zobaczyłem przed sobą, bo w takim zamieszaniu trudno było przebić się do przodu. Prowadził mnie na ostatnim kółku i rozprowadził perfekcyjnie. To ważne, że tak dobrze rozpoczęliśmy tydzień, bo zyskałem dużo pewności siebie przed Tour Down Under. Teraz celem jest przełożenie tego na zwycięstwa etapowe

- powiedział Ewan, który na kresce wyraźnie pokonał Sama Bennetta z grupy Bora-Hansgrohe.

W rozmowie z obecnymi na wyścigu przedstawicielami portalu "Cyclingnews" dyrektor zespołu Orica-Scott Matthew White wyjaśnił, że niedawne starty na torze Niemca sprawiły, że plany rozprowadzania młodego Australijczyka zostały zmienione.

W tym tygodniu trochę będziemy eksperymentować z rozprowadzaniem. Dziś kończył Roger, który jest normalnie przedostatni, ale ma nogę po sześciodniówce w Rotterdamie, więc wykorzystaliśmy to. Nie widziałem jeszcze powtórek, ale niektóre ekipy chyba dziś wyruszyły za szybko, a nasi kolarze wszystko wykonali dobrze czasowo

- wyjaśnił.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: