Trasa E3 Harelbeke 2017

E3 Harelbeke nowe logo

Organizatorzy Record Bank E3 Harelbeke ogłosili, iż 60. edycja semiklasyku zostanie rozegrana na identycznej trasie jak w 2016.

Wyścig, odbędzie się 24 marca w rejonie miasta Harelbeke. Na 206,4 kilometrowej trasie, oprócz dwóch płaskich odcinków brukowych, znajdzie się 15 podjazdów, a więc słynnych hellingen, w tym pokryty kostką Paterberg (700 m, 12%) i Oude Kwaremont (2,2 km; 4,2%) w końcówce. Szczyt tego drugiego znajduje się 37 kilometrów przed metą. Następnie zostaną tylko podjazdy pod Karnemelkbeekstraat  (1,5 km; 4,9%) oraz Tiegemberg (1 km; 6,5%). Ostatnie 18 kilometrów to płaski teren i prowadzi aż do centrum miasta, gdzie kolarze zafiniszują w okolicach stadionu.

W ubiegłym roku na trasie generalnego sprawdzianu przed Wyścigiem Dookoła Flandrii triumfował Michał Kwiatkowski (Team Sky). Polak zaatakował na przedostatnim podjeździe razem z Peterem Saganem, a uzyskaną nad peletonem niewielką przewagę skutecznie udało im się obronić. W końcowym sprincie lepszy okazał się "Kwiato".

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: