Eusebio Unzue: "Nairo Quintana może pokonać Froome'a"

Dyrektor grupy Movistar, Eusebio Unzue uważa, że Nairo Quintana jest "coraz bliżej" zwycięstwa w Tour de France.

Quintana zajął drugie miejsce w "Wielkiej Pętli" w swoim debiucie w 2013. Przy okazji wygrał wówczas jeden z etapów oraz zdobył koszulki najlepszego górala i młodzieżowca. Od tego czasu "Nairoman" osiągnął jeszcze więcej. Oprócz wygranych w Giro d'Italia i Vuelta a Espana kolarz Movistaru triumfował w wielu mniejszych wyścigach, w tym tygodniówkach zaliczanych do WorldTouru. Na podium Tour de France stanął w sumie już trzykrotnie. W 2015 był drugi, zaś w ubiegłym roku - trzeci. Niedawno dyrektor Unzue zapowiedział, iż Kolumbijczyk kiedyś wygra we Francji, a teraz, w rozmowie z gazetą "Marca" zapowiedział, że tylko Quintana może powstrzymać Chrisa Froome'a. 

Już niewiele mu brakuje do zwycięstwa. Posiada wszystkie  potrzebne do tego cechy, przy czym odbił się od silniejszego rywala. Na razie niestety musi ścigać się z wielkim dominatorem. Dziś ciężko pokonać Froome'a, ale Nairo jest jedynym w peletonie, który może tego dokonać

- stwierdził na temat swojego kolarza.

Jednocześnie Hiszpan pochwalił Brytyjczyka za jego odważne ataki na zjazdach i wietrznym terenie w zeszłorocznym Tourze. 

Każdy z nich ma własne atuty. W 2015 niewiele zabrakło do pokonania Froome'a, pomogła mu wówczas znakomita drużyna

Naszym celem jest walka w Wielkich Tourach. Od 1983 ciągle walczymy i staramy się osiągnąć sukces. Obecnie mamy dwóch kolarzy, którzy ostatnio stawali na podium w wyścigach trzytygodniowych - Alejandro Valverde oraz właśnie Nairo. To pokazuje, że jesteśmy w tym specjalistami

- zakończył Unzue.

Gdyby Quintana wygrał na Tour de France, zostałby pierwszym Kolumbijczykiem, który stanął na najwyższym stopniu podium "Wielkiej Pętli" i dołączyłby  do grona kolarzy, którzy wygrali we wszystkich trzech Wielkich Tourach: Jacques'a Anquetila, Alberto Contadora, Felice Gimondiego, Bernarda Hinault, Eddy'ego Merckxa i Vincenzo Nibaliego. 

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: