Tour de France 2017: Warren Barguil zmienia priorytety

Wspinacz z Bretanii nie będzie walczył o wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej “Wielkiej Pętli”.

Warren Barguil zrezygnował z walki o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de France. 25-latek w barwach niemieckiego zespołu Sunweb w tym roku spróbuje powalczyć o etapowe wygrane.

Francuski góral dotychczas dwukrotnie szturmował mury pierwszej dziesiątki największego wyścigu świata. W 2015 roku zmagania ukończył na 14. miejscu, przed rokiem w Paryżu sklasyfikowany został na 23. miejscu.

Podporządkowanie wszystkiego Tourowi zmieni się w sezonie 2017. Pierwszym celem sezonu będzie kwietniowy ardeński tryptyk – Amstel Gold Race, Fleche Wallonne i Liege-Bastogne-Liege. Barguil, mimo naznaczonego wypadkiem startu ubiegłego roku, zdołał wypaść dość obiecująco, w “Piwnym Wyścigu” zajmując 15. miejsce, a w dwóch kolejnych meldując się odpowiednio na 9. i 6. miejscu.

Moim pierwszym celem są klasyki ardeńskie. To dla mnie bardzo ważne aby już tam być na najwyższym poziomie. Przed rokiem wypadłem tam całkiem nieźle, potwierdziłem, że mogę walczyć na takich trasach. Potem rzecz jasna Tour, gdzie skupię się na walce o etapowe zwycięstwa. Tom Dumoulin jedzie Giro na generalkę, zespół na Tour nastawiony jest na wygrywanie etapów. W drugiej części sezonu czeka mnie prawdopodobnie Vuelta

– powiedział dwukrotny zwycięzca etapowy Vuelta a Espana (2013) na łamach bretońskiej gazety Le Télégramme.

Barguil sezonu 2016 nie zaliczy do szczęśliwych – wypadek na obozie treningowym w styczniu poważnie opóźnił wejście w sezon, oprócz kontuzji zostawiając też traumatyczne przeżycia – kierowany przez brytyjską turystkę samochód staranował całą grupę kolarzy grupy Sunweb (wtedy Giant-Alpecin), poważnie raniąc Chada Hagę i Johna Degenkolba. Francuz po obiecującym występie w Ardenach zajął 3. miejsce w Tour de Suisse, ale nie był sobą podczas lipcowych zmagań o maillot jaune, a w drugiej części sezonu, po przedwczesnym wycofaniu się z Vuelta a Espana, zajął 8. miejsce w Il Lombardia.