Mocna obsada na ABSA Cape Epic 2017

Plejada specjalistów od wyścigów cross-country stanie na starcie afrykańskiej etapówki ABSA Cape Epic (19-26 marca).

W rywalizacji dwójek zawodników zarejestrowanych przez Międzynarodową Unię Kolarską wszystkie oczy będą zwrócone na jedną z szwajcarskich par - Nino Schurtera i Matthiasa Stirnemanna. Schurter to obecny mistrz świata i mistrz olimpijski, Stirnemann natomiast kręci się od kilku lat w czołówce kolarzy górskich na świecie.

Inny Szwajcar, brązowy medalista olimpijski (2000), trzykrotny mistrz świata w maratonie i pięciokrotny zwycięzca Cape Epic - Christopher Sauser - powraca z emerytury i pojedzie w parze z mistrzem olimpijskim (2012) Jaroslavem Kulhavym. Kolejną parą zawodników specjalizujących się w cross-country są Henrique Avancini oraz Manuel Fumic.

Na liście startowej kobiet głównie zawodniczki znane z maratonów, ale w parze z Robyn de Groot pojedzie mistrzyni olimpijska w cross-country z Pekinu (2008) - Niemka Sabine Spitz.

W rywalizacji par mieszanych wraz z legendą kolarstwa górskiego Thomasem Frischknechtem pojedzie młodzieżowa mistrzyni świata oraz mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro - Szwedka Jenny Rissveds.

W rywalizacji mężczyzn pojedzie jedyna polska para - debiutujący Michał Bogdziewicz oraz Emil Wydarty - natomiast w kategorii masters, obok m.in. Cadela Evansa i George'a Hincapiego wystartuje para polsko-irlandzka Rafał Bryla i Des Nangle.

Absa Cape Epic to wyścig etapowy kolarstwa górskiego rozgrywany od 2004 roku w Republice Południowej Afryki. W 2017 roku trasa liczy 691 kilometrów (15 400 metrów przewyższenia) i podzielona jest na siedem odcinków (19-26 marca).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: