Tom Dumoulin potwierdza start w Giro d'Italia 2017

Holender zamierza powalczyć o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej. 

W ubiegłym roku Tom Dumoulin wziął udział w Giro d'Italia i Tour de France. We włoskim wyścigu 26-latek wygrał prolog oraz dzierżył różową koszulkę lidera, z kolei we Francji rozstrzygnął na swoją korzyść dwa etapy. Rok wcześniej Holender zanotował swój najlepszy wynik w klasyfikacji generalnej Wielkiego Touru - zajął 6. miejsce w Vuelta a Espana.

Podczas prezentacji Team Sunweb potwierdził, że w tym roku skupi się na klasyfikacji generalnej 100. Giro d'Italia.

Naszym celem będzie klasyfikacja generalna. Myślę, że mam większe szanse na Giro niż na Tourze, ponieważ we Włoszech organizatorzy zaplanowali więcej kilometrów jazdy indywidualnej na czas, poza tym na Tourze jest większa konkurencja

- powiedział Dumoulin w rozmowie z serwisem "Cyclingnews".

Giro jest dużo trudniejsze w tym roku ze względu na wiele kilometrów wspinaczki oraz etapy, na których można stracić wiele czasu. Na Tourze jest tego mniej. We Francji wspinaczki mają około 15 kilometrów, ale to nic w porównaniu do Giro. To z jednej strony niebezpieczne, a z drugiej bardzo ekscytujące. Uwielbiam atmosferę Giro i nie mogę się doczekać powrotu

- dodał lider Team Sunweb.

Tym samym Holender prawdopodobnie opuści Tour de France, chociaż we Francji miałby szansę na zdobycie żółtej koszulki lidera, ponieważ wyścig rozpoczyna się etapem jazdy indywidualnej na czas. Warto wspomnieć, że Dumoulin ma na swoim koncie już różową i czerwoną koszulkę, odpowiednio za liderowanie w Giro i Vuelcie. 

26-latek sezon rozpocznie startem w Dubai Tour. Zobaczymy go m.in. w Strade Bianche, Tirreno-Adriatico i Mediolan San-Remo. Z kolei we wrześniu jego celem będą mistrzostwa świata w Bergen. 

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: